Законопроєкт про ринок землі зареєстрували в Раді. Текст

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Законопроєкт про ринок землі зареєстрували в Раді. Текст

Фото: Associated Press

Від 1 жовтня 2020 пропонується скасувати заборону на відчуження земель.

Законопроєкт №2178 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення" зареєстрований у Верховній Раді.

Про це йдеться на на офіційному порталі Верховної Ради.

Сам проєкт закону та супровідні документи також опубліковані.

Згідно з даними на сайті, законопроєкт надійшов у ВР 25 вересня і вже переданий на розгляд керівництву парламенту та направлений на розгляд комітету.

Текст пояснювальної записки:

Текст законопроєкту:

Положеннями проєкту закону визначаються особливості правового регулювання обігу земельних ділянок сільськогосподарського призначення на основі ринкових механізмів переходу прав на земельні ділянки.

Зокрема, ним пропонується з 1 жовтня 2020 скасувати заборону на відчуження земель сільськогосподарського призначення усіх форм власності.

Згідно з законопроєктом, набувати право власності на такі земельні ділянки можуть: громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та обов’язком відчужити ділянку протягом року.

Також встановлюється мінімальна стартова ціна продажу земельних ділянок державної та комунальної власності на земельних торгах на рівні, не нижчому від нормативної грошової оцінки; встановлюється обмеження на сукупну площу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, яка може перебувати у власності громадянина та юридичної особи, та пов’язаних з нею осіб.

Обмеження не допускають набуття у власність більше 15% сільськогосподарських земель області та 0,5% сільськогосподарських земель України. Також забезпечується переважне право орендаря на купівлю земельної ділянки; передбачається обов’язок державного реєстратора вносити інформацію про ціну речових прав, в тому числі прав користування, до Реєстру речових прав; забезпечується право громадян на викуп земельних ділянок для ведення фермерського господарства, які їм належать на праві постійного користування та праві довічного успадкованого володіння. Можливо викупити із розстрочкою платежу до 5 років за ціною, яка дорівнює нормативній грошовій оцінці таких земельних ділянок;

Законопроєктом пропонується запровадити новий вид санкцій - "заборона на набуття у власність земельних ділянок". Такі санкції вводяться рішенням президента України за поданням Ради національної безпеки та оборони та затверджуються постановою Верховної Ради. Під санкції можуть підпадати іноземні держави, невизначене коло осіб певної діяльності (секторальні санкції) та окремі юридичні і фізичні особи.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив про те, що уряд планує запустити ринок землі вже від 1 жовтня 2020 рокуДокументом пропонується передбачити, що набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення можуть громадяни України, українські юридичні особи, а також територіальні громади та держава. Більше про проєкт закону читайте за посиланням→. 

Що буде з українською землею, коли мораторій знімуть

Що буде з українською землею, коли мораторій знімуть

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація