Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Законопроєкт про всеукраїнський референдум: чому опозиційні фракції парламенту здійняли грандіозний скандал

Законопроєкт про всеукраїнський референдум: чому опозиційні фракції парламенту здійняли грандіозний скандал

Найтривожніший сигнал - зміна території України.

Опозиційні фракції парламенту здійняли грандіозний скандал через законопроєкт "Про народовладдя через всеукраїнський референдум", який Верховна Рада ухвалила в першому читанні. Вони назвали президентський документ прямою загрозою для української держави. Бо референдумом, зокрема, можна змінити територію України.

Подібний закон уже був у 2018 році. Тоді його визнали неконституційним. І от - нова спроба. Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тижня.

З одного боку законопроект латає правову дірку. Адже референдум в Конституції є, а механізму для проведення немає. Розробники документу називають це "демократичною рушницею". У разі потреби - використати.

Скликати референдум можна з чотирьох причин.

Якщо влада захоче провести Конституційні зміни, то референдум призначає президент.

В руки народу дали так зване право на повстання. Скажімо, не подобається якісь закон, можна його скасувати. Потрібно зібрати три мільйони підписів громадян з двох третин областей України і голосуйте, наприклад, за скасування закону про мову.

І найтривожніший сигнал - зміна території України. Ініціює референдум в цьому випадку парламент. І розробники документу намагались заспокоїти. Мовляв, цей законопроект - запобіжник від зазіхань на територію України. Бо поки народ скаже своє вирішальне слово на референдумі, рішення про зміну державних кордонів має пройти довготривалу процедуру.

Відео Парламент ухвалив у першому читанні законопроєкт про референдум

Парламент ухвалив у першому читанні законопроєкт "Про народовладдя через всеукраїнський референдум". Чи не отримаємо ми замість голосу народу - голос натовпу. Грандіозний скандал з цього приводу вже здійняли опозиційні фракції, назвавши президентський документ прямою загрозою для української держави.  

Парламент ухвалив у першому читанні законопроєкт про референдум

Нагадаємо, що 9 червня президент України Володимир Зеленський подав до парламенту проєкт закону про народовладдя через всеукраїнський референдум. Законопроєкт глава держави відзначив як невідкладний.

Залиште свій коментар

Вибір редакції