Залучення США до мирного врегулювання на Донбасі й участь у саміті Кримської платформи: всі подробиці зустрічі Кулеби і Блінкена

Залучення США до мирного врегулювання на Донбасі й участь у саміті Кримської платформи: всі подробиці зустрічі Кулеби і Блінкена

МЗС України

Кулеба і Блінкен обговорили і подальшу інтеграцію України до НАТО.

Сполучені Штати Америки готові долучитися до Кримської платформи і взяти участь в її установчому саміті. Також США готові допомагати Україні з проведенням реформ для успішної євроатлантичної інтеграції та продовження співпраці держави з МВФ.

Таку заяву зробив державний секретар США Ентоні Блінкен під час зустрічі з головою МЗС Дмитром Кулебою.

Зокрема, Блінкен від імені президента США Джо Байдена підтвердив рішучу підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. Також держсекретар підтвердив готовність США і надалі всебічно сприяти зусиллям України з втілення реформ для успішної євроатлантичної інтеграції та продовження співпраці України з МВФ.

Читайте також: "Цінуємо нашу дружбу і партнерство": Блінкен розповів про теми перемовин із Зеленським і Кулебою 

Крім того, на зустрічі Кулеба і Блінкен обговорили можливі шляхи дієвого залучення Сполучених Штатів до перемовин щодо врегулювання війни в Україні у координації з Німеччиною та Францією як сторонами "нормандського формату".

"Сторони приділили окрему увагу шляхам дієвого залучення Сполучених Штатів до дипломатичних зусиль з мирного врегулювання російсько-українського збройного конфлікту у тісній координації з Німеччиною та Францією як сторонами нормандського формату", - йдеться в повідомленні.

Також на зустрічі сторони обговорили і подальшу інтеграцію України до НАТО, яка має важливе значення для безпеки Центральної Європи, Чорноморського регіону та євроатлантичного простору загалом. Йшлося і про розвиток стратегічного партнерства України і США у політичній та безпековій галузях, зміцнення обороноздатності України у боротьбі проти російської агресії, підтримку США зусиль України у зміцнення відкритої конкурентної економіки.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський підписав указ про створення "Кримської платформи" - переговорного майданчика, метою якого є деокупація Криму. До цієї роботи влада України планує залучити лідерів країн-партнерів. Першим запрошення отримав президент Франції Еммануель Макрон, у французькому МЗС вже привітали ініціативу. Запрошено також Канаду - тамтешня українська діаспора до річниці окупації Криму закликала уряд посилити тиск на Росію.

Раніше президент США Джо Байден пообіцяв допомагати протистояти агресії Москви. Він наголосив, що Америка ніколи не визнає анексії півострова, і разом з Києвом продовжить працювати над тим, аби притягнути Москву до відповідальності. 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Новини України: Ентоні Блінкен з офіційним візитом в Україні

Новини України: Ентоні Блінкен з офіційним візитом в Україні