New York Times випустило інтерв'ю Зеркаль із нібито зізнаннями у справі імпічменту Трампа. Усе виявилось перекрученим

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В оточенні президента ніби намагалися приховати інформацію від громадськості.

Про блокування безпекової допомоги Україні від США, яке відбулося 25 липня, в оточенні президента України Володимира Зеленського знали ще в липні, і намагалися приховати цю інформацію від громадськості. Про це нібито в інтерв'ю The New York Times заявила ексзаступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

"У нас була ця інформація. Було згадано про деякі проблеми", - зазначила Зеркаль.

Однак, за словами дипломатки, видання перекрутило її слова і подало їх іншими за змістом, ніж це було озвучено під час розмови. Зокрема, видання пише про те, що нібито особисто дізналася про блокування військової допомоги з дипломатичної телеграми, яку надіслало до МЗС Посольство України в США. Точної дати Зеркаль не пригадує, але каже, що це точно було до 30 липня. Вона нібито першою серед високопосадовців розповіла, що про блокування безпекової допомоги офіційному Києві було відомо набагато раніше, ніж це дізналася громадськість. Тоді ж американські дипломати вимагали від Зеленського виступити із публічною заявою про початок розслідувань в Україні – проти сина конкурента Трампа на президентських виборах-2020 Джо Байдена, а також можливий вплив України на президентські вибори в США 2016 року.

Також ЗМІ повідомило, що нібито у жовтні Зеркаль повинна була летіти до США, де мала б обговорити з представниками Конгресу питання, які пов'язані із розслідуванням щодо можливого імпічменту Трампа. МЗС України цей візит скасувало.

Ці всі тези Олена Зеркаль спростувала. Вона зазначила, що у листі Посольства України у США було вказано тільки про те, що питання про військову допомогу Україні остаточно не вирішили. За її словами, акцентів на тому, що це проблема, що вони дуже знервовані або бачать в цьому якийсь намір, не було. "Воно привернуло мою увагу, тому що для мене було дійсно незрозуміло, чому воно ще не вирішено. Але такого відчуття, що це криза, що це може призвести до якихось наслідків, в мене не було", — пояснила заступниця глави МЗС України.

Олена Зеркаль вказала на те, що New York Times написало про те, що урядовець нібито не витримала "підкилимної дипломатії". Також неправдою, за версією Зеркаль, було те, візит до США був скасований через те, що мало на меті обговорення з представниками Конгресу США розслідування щодо імпічменту. Хоча українська візитерка мала обговорити застосування санкцій до проекту "Північний потік-2". "Зараз я знаходжуся в комунікації з автором цього тексту, з Ендрю Крамером. Я надіслала йому не тільки своє обурення щодо цієї статті, а також надіслала йому всі свої занепокоєння, особливо посилаючись на цитати, які він мені до цього приписав, які він збирався використовувати, і навела йому приклади, як він ці цитати в іншому світлі використовував. Зовсім не так, як вони були в інтерв'ю, і зовсім не так, як воно було в імейлі, який він надіслав мені", — розповіла дипломатка.

Нагадаємо, довкола президента США Дональда Трампа розв’язався скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом  "тривожну обіцянку". Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського. Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена - його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка. 

У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України. Обидві сторони на це погодилися. 24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, "президентським харасментом". 

25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського. Повний текст перекладу дивіться на ТСН.ua.

Вже 26 вересня американська розвідка оприлюднила текст скарги на президента США Дональда Трампа. Як і повідомляли ЗМІ, вона справді стосується розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського та тривалого тиску, який, на думку розвідника, вчиняли США щодо України для особистих цілей американського президента. ТСН.ua розповів основні моменти доносу на Трампа - серед них інформація про неоднозначні контакти української сторони з Джуліані, скасування візиту Пенса до Києва та спроби Білого дому приховати все це.

Залиште свій коментар

Вибір редакції