Запоріжжя хочуть зробити новою "столицею" Ахметова

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Запоріжжя хочуть зробити новою "столицею" Ахметова

Запоріжжя стає новою "столицею" Ахметова / gbgalsgallery.com

У місті продовжує діяти система "смотрящих", що була ще за часів Януковича.

Минулого тижня у Запоріжжі спробували силою прибрати міського голову Олександра Сіна. Того самого, якого пов'язують у співпраці зі "смотрящими" по Запорізькому регіону Євгеном Анісімовим іще за часів Януковича. Проте місцеві бізнесмени та політологи впевнені, що спроба зняти мера - це була вистава, зорганізована "королем" Донбасу у вигнанні Рінатом Ахметовим та залишками Партії регіонів. Кажуть, саме Запоріжжя обрав мільярдер для своєї нової бізнесової столиці.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тиждень.

Запоріжжя - індустріальне прифронтове місто. Тут популярні консервативні погляди та культ праці. Запоріжці можуть роками ходити на непрацюючі підприємства і чекати зарплати. Але нині вони стривожені - місто на порозі політичного перевороту.

Спроба реваншу «сім’ї» Януковича у Запоріжжі

Спроба реваншу «сім’ї» Януковича у Запоріжжі

Реваншисти з Партії регіонів та донецький бізнес намагаються перетворити цей індустріальний центр на свою нову східну базу.

Але ця тривожна історія з'явилася не на порожньому місці. Запоріжжя вже давно було перетворене на "дійну корову" одного клану. Так звана "сім'я" вибудувала у цьому місті ідеальний механізм розкрадання і за це не просто ніхто не покараний. Система без збоїв діє і досі.

Янукович і донецький клан ставлять у місто "смотрящого", таку собі паралельну владу, - Євгена Анісімова, якому підпорядковувався навіть екс-голова облдержадміністрації.

Коли кримінал зростається з владою, це прийнято називать мафією. Мафія, яка грабувала Запоріжжя, зараз майже уся на місцях.

Перед початком Євромайдану Анісімова показово арештували. Вже занадто голосно в Україні почали говорити про запорізький менеджмент Банкової. Тоді в "золотому" офісі Анісімова, де приймались усі рішення по Запоріжжю, знайшли 5 мільйонів гривень. Це були пакунки з грошима, данина від підприємств.

В цей час обов'язки "смотрящого" в місті виконував такий собі Андрій Альоша. Теж з донецького клану. Офіційно він був радником губернатора Пеклушенка.

Анісімов та Альоша після перемоги Майдану втекли до Москви. Всесильний Анісімов у бігах, а от Андрій Альоша повернувся.

Також працює в місті Ігор Лягута. Він від Анісімова вирішував питання з середнім та малим бізнесом.

Зараз частина команди Анісімова працює у Запоріжжі, і мер міста Сін – її частина.

Працює голова облради Межейко, екс-губернатора Пеклушенка судять. Але не за участь в розкраданнях.

Зараз за місто, де розташована найбільша в Україні гідроелектростанція та великі стратегічні підприємства, розпочалася справжня війна. Тут ще не встигли оговтатися від влади Януковича і системи "смотрящіх", як постали перед новим викликом. Некоронований власник Донбасу Ахметов, що лежить нині в руїнах, вирішив закріпитися в новому місті.

Рінат Ахметов, кажуть, перевіз свою корпорацію ДТЕК у Запоріжжя. Тут розташовані "Запоріжсталь" та обленерго, які належать донецькому олігарху-втікачу. Тут він спробував провести по мажоритарці своїх депутатів.

Місцеві активісти і політологи впевнені, що був розроблений цілий сценарій із заміни влади в Запоріжжі. Нещодавній візит у місто нардепа Олега Ляшка, що прийшов знімати "корейського казака" Сіна, насправді був розіграним спектаклем. Мета якого була приховати справжню гру.

Ляшка давно пов'язують у співпраці з "Опозиційним блоком" і його ідейниками.

Є цілком продуманий і виграшний план позачергових виборів. І мер Сін із цим планом донецького олігарха не тільки ознайомлений, а й підігрує йому. Так твердять знавці місцевої політичної кухні. Саме зараз вони мають шанс закріпитися в місті.

Такий же спектакль розіграли перед виборами у Раду. На "Запоріжсталь" Ахметова, де працюють десятки тисяч людей, приїхав нібито "Правий сектор", якому раптово не сподобалася екологія в місті. Політтехнологи банально налякали людей втратою роботи.

Після цього, аби позбавити цей кишеньковий інструмент для кримінальних та бізнесових розбірок гучного бренду, Дмитро Ярош оголосив запорізький "Правий сектор" розпущеним. Зараз "Правий сектор" діє під іншою назвою.

Як виявилося, місто переповнене воєнізованими угрупованнями. Один з таких охороняє мера Сіна. Офіційно озброєна охорона перебуває на балансі комунального підприємства "Побутовик". І не має нічого спільного з "Самообороною Майдану".

Кримінал, здається, і не полишав славне місто Запоріжжя. В прифронтову місті замість боротьби проти російської загрози влаштували повзуче захоплення влади, яке Київ ось-ось програє.

Гібридна війна - дивна штука. Поки ми укріплюємо лінію фронту в зоні АТО, ворог уже дано орудує за вашою спиною. Для перетворення Запоріжжя на другий Донецьк у хазяїна Донбасу і його друзів уже є все необхідне.

Більш детально про скандал у Запоріжжі дивіться у сюжеті Сергія Гальченка.

Наступна публікація