"Запрошую на Донбас". Зеленський звернувся до країн, що виступають за скасування санкцій проти РФ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Він вважає, що деяким делегаціям ПАРЄ було корисно туди навідатись.

Президент України Володимир Зеленський звернувся до країн, що мають сумніви у доцільності подовження санкцій проти Росії, із запрошенням відвідати Донбас.

Про це він заявив на брифінгу після 21-го саміту Україна-ЄС.

Так, Зеленський повідомив, що секторальні і "кримські санкції" ЄС проти Росії будуть подовжені на рік на півроку відповідно. "Я радий був сьогодні почути від наших європейських друзів, що їхня позиція щодо поведінки РФ залишається чіткою і незмінною", - додав він.

"Вчора з Дональдом Туском ми були на Донбасі в Станиці Луганській. Шкода, що разом з нами там не було делегацій деяких країн з Парламентської Асамблеї Ради Європи. Я впевнений, це було б для них дуже-дуже корисно", - сказав Зеленський.

"Тому, якщо у когось раптом виникнуть сумніви щодо подовження санкцій, всіх я особисто запрошую на Донбас. Подивитися, скільки лиха нам принесла ця війна", - додав президент.

Водночас, за його словами, єдина зброя, яка може припинити війну – дипломатія.

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи вночі проти 25 червня підтримала резолюцію, яка змінює санкційний механізм. У цьому ж документі запрошують Росію повернутися до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу. 118 делегатів проголосували за, 62 - проти, ще 10 утрималися. Перед цим ПАРЄ відхилила понад 200 поправок, які підготувала українська делегація задля блокування повернення російської делегації до цієї організації.

У ПАРЄ проголосували за зняття обмежень щодо делегації РФ, які були запроваджені у квітні 2014 року. Рішення про повернення до ПАРЄ дозволить Росії провести до асамблеї щонайменше чотирьох санкційних депутатів. Вони зможуть обійти обмеження, запроваджені проти них в ЄС через агресію Росії на сході України.

Наразі відомо, що Міністерство закордонних справ України відкликало посла з Ради Європи для консультацій. За словами очільника МЗС, рішення про повернення Росії було формально ухвалене ще до президентських виборів в Україні, а тому у цьому не варто звинувачувати чинного президента Володимира Зеленського або колишнього – Петра Порошенка. Крім того, українська делегація припиняє свою участь у літній сесії. Виняток - заперечування повноважень російської делегації. Рішення про повноваження і подальшу участь буде ухвалювати парламент.

26 червня Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію, згідно з якою відновила повноваження Російської Федерації в повному обсязі. За резолюцію без санкцій проти Росії віддали 116 голосів, 52 - проти, 15 - утрималися. У резолюції йдеться, що РФ порушила принципи Ради Європи, однак обмежилися лише п'ятьма вимогами.

Україна пропонувала розширити цей список новими порушенням у анексованому Криму і на окупованому Донбасі, але правки були відхилені.

Залиште свій коментар

Вибір редакції