Запровадження безвізового режиму між Україною та ЄС до кінця листопада малоймовірне - заява

Стандартні процедури ухвалення рішень ЄС не дозволять так швидко запровадити безвіз.

Якщо Європейський союз буде дотримуватися своєї стандартної процедури ухвалення рішень, то запровадження безвізового режиму з Україною до 24 листопада малоймовірне.

Про це заявляє громадська організація "Європа без бар'єрів" (ЄББ).

Зазначається, що до 24 листопада рішення про безвіз може ухвалити Європарламент, але цей орган є передостанньою інстанцією в ухваленні рішень. Після євродепутатів є ще Рада ЄС – якщо вона підтверджує рішення парламентарів, то воно має бути опубліковано в офіційному Віснику ЄС та набути чинності на 21-й день після публікації.

Крім того, ще до голосування в Європарламенті має відбутися триалог – перемовини у трьох інститутах влади ЄС, які повинні завершитися ухваленням спільного рішення щодо безвізового режиму з Україною.

"Якщо дата ухвалення рішення Європарламентом до 24 листопада виглядає абсолютно логічною і технічно можливою (наступна пленарна сесія ЄП триватиме з 21 по 24 листопада, до того часу цілком можливе завершення триалогу щодо України), то остаточне рішення ЄС на цю дату є малоімовірним, як і набуття чинності безвізовим режимом до кінця наступного місяця", - йдеться у заяві.

"Європа без бар'єрів" закликала українські медіа, політиків і органи влади надавати українцям об'єктивні та перевірені дані щодо перспектив отримання безвізового режиму з ЄС і уникати прогнозування точних дат у ситуаціях, коли такий прогноз не може бути точним.

Нагадаємо, затвердження безвізового режиму Україна-ЄС не було внесено до порядку денного сесії Європарламенту, яка відбувається у Страсбурзі 24-27 жовтня. Як повідомлялося, 26 вересня комітет Європейського парламенту з громадянських свобод підтримав надання Україні безвізового режиму

Порошенко розповів, коли Україна отримає безвізовий режим

Президент в інтерв'ю українським телеканалам заявив, що це буде зроблено 24 листопада. За його словами, затримка виникла через суперечку між інституціями ЄС про так званий механізм призупинення безвізу. "При тому, що Україну ця дискусія геть не зачіпала, а стосувалась країн Близького Сходу", - запевнив Порошенко.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: