ТСН.ua пропонує дізнатися ключові тези нічного засідання РНБО після акту агресії РФ у Керченській затоці.
У ніч проти 26 листопада відбулося засідання РНБО під головуванням президента України Петра Порошенка через захоплення українських кораблів у Керченській затоці. У підсумку РНБО запропонувала Порошенку ввести воєнний стан на 60 діб - деталі у матеріалі ТСН.ua
Доля українських військових невідома
Як розповів начальник Генерального штабу Віктор Муженко, під час переходу трьох кораблів ВМС ЗС України на їхньому борту було 23 військовослужбовці.
Наразі доля військових невідома. Є інформація про шістьох поранених, але інформації точної немає.
Можливе запровадження воєнного стану в Україні
Після доповідей військових президент України Петро Порошенко підтримав введення воєнного стану в Україні. Також закликав народних депутатів України повернутися до сесійної зали для закритого засідання для обговорення воєнного стану.
«Тому я як Президент і як Верховний Головнокомандувач ЗСУ відповідно до Конституції приймаю рішення підтримати пропозицію Воєнного кабінету. Винести на засідання Ради національної безпеки і оборони відповідне рішення і звернутися з ним до Верховної Ради України», - сказав Петро Порошенко.
«Я хотів би звернутися до народних депутатів завтра прибути в Київ на позачергове засідання Верховної Ради для того, щоб ми провели у закритому режимі обговорення проекту рішення і відповідального прийняття необхідного рішення для забезпечення оборони держави», - сказав Глава держави.
Він додав: «Я звертаюся до народних депутатів уважно поставитися, зібратися на позачергову сесію. Повірте сьогодні є всі підстави для того, щоб саме так реагувати… І сподіваюся завтра Верховна Рада прийме не відкладаючи відповідальне рішення».
Також український лідер розповів, що учасники першої хвилі проведення АТО на території Східної України готові виступити на оборони держави.
"Ми отримали сотні дзвінків від учасників Антитерористичної операції, від наших воїнів, які зараз у резерві щодо того, що вони вже пакують рюкзаки і готові виступати на оборону держави. Рішення не передбачає негайної мобілізації, але буде проведена відповідна робота з резервом першої черги. Я звертаюсь до вас, шановні ветерани, бути напоготові", - заявив президент Петро Порошенко.
Наслідки російської агресії для України
Голова Держприкорднослужби України Петро Цигикал заявив, що в Україні планують перейти на посилений режим охорони кордону після агресії РФ у Керченській протоці.
Він запевнив, що у пунктах пропуску для громадян України ніяких обмежень не буде. "Пропоную для деяких категорій громадян Російської Федерації обмежити в’їзд на територію України", - додав Цигикал.
Можливе запровадження воєнного стану в Україні не вплине на діяльність банків на території країни.
"Будь-які ухвалені рішення ніяким чином не вплинуть на роботу банківської системи. Банківські відділення, офіси будуть працювати у звичайному режимі. Рішення не вплинуть на роботу банків", - сказав він.
Порошенко: воєнний стан не означає оголошення війни
Президент України Петро Порошенко пояснив, що означає можливе запровадження воєнного стану в Україні.
«Воєнний стан не означає оголошення війни. Воєнний стан запроваджується для оборони», - зауважив український президент.
У підсумку після обговорення РНБО одноголосно запропонувала президенту запровадити воєнний стан в Україні.
Таке рішення було ухвалено після пропозиції секретаря РНБО Олександра Турчинова.
Петро Порошенко звернеться до Верховної Ради, щоб проголосувати за таке рішення. Йдеться про запровадження воєнного стану протягом 60 діб.
Своєю чергою, президент Порошенко закликав народних депутатів прибути на екстренне засідання у понеділок, 26 листопада. Верховна Рада має ухвалити рішення, яке підтримала РНБО.
Також спікер Верховної Ради України Андрій Парубій скликав позачергове засідання Верховної Ради на понеділок, 26 листопада, о 16:00.
"На виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України і зверення Президента України, на понеділок, 26 листопада 2018 року на 16:00 я скликаю позачергову сесію Верховної Ради України", - йдеться у повідомленні у Facebook.
Нагадаємо, вранці 25 листопада Росія заблокувала прохід до Керченської протоки українському буксиру "Яни Капу" та двом катерам "Бердянськ" та "Нікополь". Для цього росіяни перегородили рух під Кримським мостом танкером та навіть вдались до тарану буксира прикордонним кораблем "Дон". Увечері того ж дня російські кораблі напали на них та захопили, при цьому поранивши щонайменше шістьох українських моряків.
Через напад російського флоту президент України Петро Порошенко терміново скликав військовий кабінет, а Україна ініціювала позачергове засідання Ради Безпеки ООН.