Заставу за Насірова вносила не лише його дружина - Найєм

Дата публікації
Заставу за Насірова вносила не лише його дружина - Найєм

УНІАН

Загальна сума застави становить 100 мільйонів гривень.

Народний депутат Мустафа Найєм стверджує, що заставу в розмірі 100 млн грн за відстороненого від виконання обов'язків голови Державної фіскальної служби Романа Насірова внесли порівну його дружина Катерина Глімбовська та його тесть Олександр Глімбовський.

"Гроші знайшлися: Роман Насіров заплатив заставу в розмірі 100 млн гривень і тепер знову на свободі. Заставу внесли дружина і тесть - по 50 млн грн. На жаль, це норма закону - у разі, якщо підозрюваний знаходить гроші, арешт автоматично замінюється заставою. Перешкодити цьому не може ніхто - ні САП, ні НАБУ, ні ми з вами. Дуже не хочеться, щоб наступною важливою новиною у цій справі стало "Роман Насіров не з'явився на допит", - написав Найєм на своїй сторінці у Facebook.

Раніше Насіров казав, що в нього немає достатньо коштів, аби внести заставу в розмірі 100 млн грн.

"Судячи з усього, решту суми вніс тесть, Олександр Глімбовський, власник корпорації "Альтіс-Холдинг" - другого за величиною підрядника Євро-2012. Від 2010 року компанії пана Глімбовського виграли державні тендери на загальну суму 3,39 млрд грн", - зазначає нардеп.

Найєм також наголошує, що "внесення застави не означає, що Роман Насіров буде під домашнім арештом. Це практично свобода, а застава - це всього лише гарантія виконання підозрюваним всіх покладених на нього зобов'язань. Наскільки я розумію, в цьому випадку відсторонений глава ДФС зобов'язаний буде носити електронні наручники, на першу вимогу прибувати до детективів, прокурорів і слідчого судді, не залишати без дозволу населений пункт, в якому він живе або зареєстрований, здати всі свої паспорти і найголовніше - не контактувати з іншими підозрюваними у справі (список яких нам не відомий і незрозуміло, чи повідомили про нього самому Роману Насірову)".

Нагадаємо, Насірова затримали 2 березня. Йому вручили повідомлення про підозру в зловживанні службовим становищем. За даними слідства, Насіров у 2015-2016 роках, діючи в інтересах народного депутата Олександра Онищенка, дав незаконну вказівку приймати безпідставні рішення про розстрочку податкового боргу ТОВ "Фірма "Хас", ТОВ "Карпатнадраінвест", ТОВ "Надра Геоцентр", що призвело до нанесення державі збитків на 2 млрд грн. Про це пишуть "Наші гроші".

У день затримання Насіров терміново ліг у лікарню "Феофанія". Кілька діб його адвокати переконували, що у глави ДФС - інфаркт. Проте у підсумку це не підтвердилося. Тож Насірову довелося взяти участь у судовому засіданні, навіть у лежачому положенні.

7 березня Солом'янський райсуд Києва ухвалив рішення про взяття глави ДФС під варту на два місяці з альтернативою внесення застави в 100 млн грн. Прокурори просили заставу у 2 млрд грн. Насіров тоді говорив, що заставу вносити не буде, бо, мовляв, не має 100 млн грн.

13 березня Апеляційний суд Києва залишив рішення Солом'янського суду без змін.

Дружина Насірова Катерина Глімбовська – донька власника будівельної корпорації "Альтіс" Олександра Глімбовського, чиї компанії за останні шість років виграли державні тендери на 3,39 млрд грн.

Роман Насіров може вийти на волю із Лук'янівського СІЗО

Роман Насіров може вийти на волю із Лук'янівського СІЗО

Наступна публікація