Заступник голови Офісу президента Татаров назвав Ситника "корінням проблем НАБУ"

Заступник голови Офісу президента Татаров назвав Ситника "корінням проблем НАБУ"

Фото: УНІАН

На думку Татарова, Ситник має піти з посади.

Новопризначений заступник голови Офісу президента Олег Татаров назвав Артема Ситника, директора НАБУ, "корінням проблем у антикорупційній політиці держави". На переконання представника ОП, Ситника потрібно звільнити і обрати нового очільника Бюро.

Про це заявив Олег Татаров в коментарі виданню "Закон і Бізнес".

Татаров зокрема, назвав Ситника корупціонером і заявив, що той не має морального права очолювати НАБУ. На підтвердження своїх слів він навів рішення і суду, і внесення Ситника до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення.

"Також навколо Ситника розслідується низка кримінальних проваджень. За рішенням суду слідчі досліджували електронну кореспонденцію Ситника і встановили, що він впливав на прийняття рішень господарськими судами в інтересах своїх близьких і друзів", - висловився заступник голови Офісу президента.

Татаров стверджує, що за рішенням КСУ, Ситника незаконно призначили очолювати антикорупційний орган. Крім того, він переконує, що під час відбору на посаду директора НАБУ Ситник ввів в оману комісію. Бо, за словами Татарова, той не відповідав критеріям доброчесності.

"Зокрема слідчі дійшли висновку, що ще будучи адвокатом, він готував проєкти рішень судів, які потім проголошувалися слово в слово в судових засіданнях. Також він готував і направляв електронною поштою проєкти процесуальних документів слідчих і прокурорів, які потім ними підписувалися. Це було офіційно за судовим рішенням задокументовано, тобто є доказом у кримінальному провадженні. Ця справа має бути розслідувана, а суспільство-проінформовано про подробиці", - сказав Татаров.

Він також вважає, що зазначені факти дискредитують правоохоронну систему, знизуючи рівень довіри до НАБУ, яке і так є чи не найнижчим серед усіх силових органів. Зважаючи на це, на думку заступника Єрмака, Ситник має сам піти у відставку, а у НАБУ потрібно провести новий конкурс на посаду очільника установи.

"НАБУ - це не українська історія, яка на жаль знаходиться за межами нашої країни. Можна виходити з різними законодавчими ініціативами, але корінням проблем у антикорупційній політиці держави є саме Артем Ситник", - заявив Олег Татаров.

Нагадаємо, після гучної заяви Конституційного суду про незаконність призначення Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро України, в НАБУ заявили, що, попри це, Ситник залишиться на своїй посаді. Його звільнення можливе лише у випадку, якщо Верховна Рада ухвалить відповідні зміни до законодавства. 

Також згодом президент Володимир Зеленський під час відеозустрічі з послами країн "Великої сімки" та Європейського Союзу запевнив, що Ситник залишиться на посаді директора НАБУ після 16 грудня попри рішення КСУ. 

Продовження корупційного скандалу навколо директора НАБУ Артема Ситника — Секретні матеріали

Продовження корупційного скандалу навколо директора НАБУ Артема Ситника — Секретні матеріали

Повʼязані теми:

Наступна публікація