Засуджений у Росії українець Карпюк визначився, чи проситиме про помилування

Є три сценарії повернення Карпюка на батьківщину.

Засуджений у Росії український політв'язень Микола Карпюк готовий написати прохання про помилування.

Про це в ефірі Громадського заявив адвокат Докка Іцлаєв.

"Для нього було складно прийняти рішення по цьому питанню. Всі необхідні документи, які потрібно підписати, він підпише", - сказав адвокат.

За його словами, є три можливі сценарії розвитку подій справи Миколи Карпюка та Станіслава Клиха.

"Перший сценарій: той, який був із Савченко, помилування та обмін. Другий сценарій – передача по лінії Міністерства юстиції, суд визнає дійсним російський вирок і людина передається для відбування покарання в Україні. І третій варіант – це продовження тих юридичних процедур В Росії та потім уже звернення у Європейський суд. Дуже високі шанси виграти цю справу у Європейському суді", – сказав Іцлаєв.

Адвокат додав, що він впевнений у тому, що Карпюк та Клих ніколи не воювали у Чечні і не мали ніякого відношення до вбивства російських солдат.

"Свідчення, які вони підписали, їх складали люди, які навіть не знають географії Чечні", – сказав Іцлаєв.

Засуджений у Чечні українець Карпюк готовий просити помилування

Просити помилування за те, чого не чинив, готовий засуджений у Чечні українець Микола Карпюк. Про це повідомив його адвокат Докка Іцлаєв. Каже, для українця рішення було складним, утім він підпише усі необхідні документи. Захисник також розповів про три можливі сценарії щодо повернення незаконно засуджених у Чечні українців Миколи Карпюка та Станіслава Клиха.

Нагадаємо, Верховний суд Чечні засудив українця Миколу Карпюка до 22 років 6 місяців колонії суворого режиму, а Станіслава Клиха – до 20 років. Обидва українці мають намір оскаржити вирок і вже підписали заяву про подання апеляції.

Російська прокуратура вимагала ув'язнити Карпюка на 22,5 роки, а Клиха – на 22 роки. 19 травня суд присяжних визнав Карпюка і Клиха винними. Захист українців впевнений, що на присяжних чинився тиск. Мін'юст заявляє, що відразу після вироку почнуть процедуру екстрадиції українців.

Справа Карпюка і Клиха сфабрикована Російським слідчим комітетом і в ній фігурує колишній прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк. Адвокат Ілля Новіков опублікував нові подробиці, за його словами, - "цієї брудної історії". У ній Росія офіційно заявляє, що в 94-му Яценюк носив прізвисько "бойовик Арсен", воював у Чечні проти російських військ з Олександром Музичком, відомим як Саша Білий, а ще - колишнім керівником львівської організації УНА-УНСО Андрієм Шкілем і, власне, нині підсудними в Чечні українцями - Карпюком та Клихом.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: