Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Засуджений в Росії Афанасьєв підписав документи для екстрадиції в Україну

Політв'язень вже передав документи працівникам ФСВП.

Засуджений в Росії український політв'язень Геннадій Афанасьєв підписав документи, необхідні для його екстрадиції в Україну.

Про це повідомила його мати Ольга Афанасьєва, коментуючи повідомлення про те, що ще одні засуджені в РФ українці Олег Сенцов та Олександр Кольченко заповнили документи, необхідні для передачі їх в Україну.

Ці документи вже передано працівникам Федеральної служби відбування покарань РФ.

Раніше повідомлялося, що Міністерство юстиції України розпочало переговори про звільнення з російської неволі чотирьох українських політв'язнів - Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва та Юрія Солошенка. Бранці погодилися пройти юридичну процедуру передачі засуджених осіб із Росії в Україну, яка може затягнутися до року. Згідно з процедурою, незаконно засудженні українці погоджуються з вердиктом російських суддів. Хоча про визнання ними вини – не йдеться.

Нагадаємо, ростовський суд виніс вирок українському режисеру Олегу Сенцову - 20 років за ґратами. Активіста Олександра Кольченка засудили до десяти років ув'язнення. Українців звинуватили у плануванні терактів у окупованому росіянами Криму.

Геннадій Афанасьєв був одним з ключових свідків звинувачення у справі Сенцова та Кольченка, однак зрештою він відмовився давати свідчення проти них і заявив, що раніше говорив під тиском.

Афанасьєв та інший фігурант справи Олексій Чирній, за версією слідства, були членами "терористичної групи" в Криму, нібито створеної Сенцовим. Після затримання обидва уклали угоду зі слідством, їхня справа розглядалася в закритому режимі, обидва отримали по сім років позбавлення волі.

Засудженого в Росії 73-річного українця Юрія Солошенка відправили на етап в Нижній Новгород. Його визнали винним у шпигунстві.

Відео Чотирьох українських політв'язнів, що перебувають в РФ, можуть повернути додому

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції