Засуджений в Росії українець Клих відмовився від адвоката і зажадав у захисники Стаса Михайлова

Захисниця політв'язня вважає, що він психічно хворий.

Засуджений в Росії українець Станіслав Клих, якого судять в Грозному за образу прокурора, несподівано відмовився від адвоката Марини Дубровіної.

Клих заявив на засіданні суду в понеділок, що отримав "двадцять років ні за що через погану роботу адвоката", і сказав, що "хоче собі в захисники співака Стаса Михайлова", передає "Кавказский узел".

Суддя Асламбек Шаїмов запропонував українцеві написати письмову заяву про відмову від адвоката. Клих взяв папір і ручку і написав, що відмовляється від адвоката Дубровіної і в якості захисника просить "надати Звєрєва, Шуру або Пелагею".

Дубровіна сказала, що не має права захищати Клиха проти його волі. При цьому вона зазначила, що на стадії попереднього слідства до політв'язня застосовувалися тортури і психотропні препарати, внаслідок чого його психічне здоров'я серйозно похитнулося.

Суд оголосив перерву до 21 жовтня, щоб новий призначений захисник Клиха познайомився зі справою.

"Психічне нездоров'я Станіслава Клиха найбільш яскраво почало проявлятися з січня 2016 року. Він став поводити себе в залі суду буйно, кричав, будував в клітці барикади з лавок", - сказала Марина Дубровіна.

Вона впевнена, що якби Клих був психічно здоровий, то він ніколи б не образив прокурора.

"На жаль, поведінка мого підзахисного протягом останніх місяців ставить під сумнів його здатність адекватно сприймати те, що відбувається в судовому засіданні", - сказала адвокат.

Як відомо, Україна направила Росії близько десяти запитів про екстрадицію Карпюка і Клиха, останній відправили в серпні.

Російська прокуратура вимагала ув'язнити Карпюка на 22,5 року, а Клиха – на 22 роки. 19 травня суд присяжних визнав Карпюка і Клиха винними. Захист українців впевнений, що на присяжних чинився тиск. Мін'юст заявляє, що відразу після вироку почнуть процедуру екстрадиції українців.

Справа Карпюка і Клиха сфабрикована Російським слідчим комітетом і в ній фігурує прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк. Адвокат Ілля Новіков опублікував нові подробиці, за його словами, - "цій брудній історії". У ній Росія офіційно заявляє, що в 94-му Яценюк носив прізвисько "бойовик Арсен", воював у Чечні проти російських військ з Олександром Музичком, відомим як Сашко Білий, а ще - колишнім керівником львівської організації УНА-УНСО Андрієм Шкілем і, власне, нині підсудними в Чечні українцями - Карпюком та Клихом.

ВідеоУкраїнці Микола Карпюк та Станіслав Клих лишаються за ґратами в Чечні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: