Затримана у США росіянка Бутіна виступала в підтримку "Новоросії" і виправдовувала анексію Криму

Затримана у США росіянка Бутіна виступала в підтримку "Новоросії" і виправдовувала анексію Криму

Вона заявляла, що "росіяни України мають право на повстання".

Затримана за незаконну діяльність з просування інтересів Росії у США Марія Бутіна виступала в підтримку сепаратистів на Донбасі. Про це свідчать записи в її блогу в Живому Журналі, а також відео на її каналі в Youtube.

У червні 2014 року Бутіна була учасником мітингу в підтримку так званій "Новоросії", який відбувався у Москві. У своєму блогу вона закликала людей йти на мітинг і жертвувати гроші бойовикам. Також вона заявляла, що "росіяни України мають право на повстання". Крім того, Бутіна писала, що якби в Росії було дозволено вільне носіння зброї, то російських найманців на Донбасі було б набагато більше.

На цьому ж мітингу Марія Бутіна була одним із спікерів. У своєму виступі вона виправдовувала анексію Криму і казалла, що "Донбас йде тим самим шляхом". Бутіна закликала підтримати сепаратистів "добровольцями, гуманітарною допомогою, в інтернеті і всіма способами". Разом з цим події на Донбасі вона назвала "громадянською війною".

Також в блогу Марії Бутіної є багато записів, в яких вона пише про свої відвідини Криму під час і після анексії. Зокрема, вона проводила збори прихильників вільного носіння зброї.

Нагадаємо, росіянку Марію Бутіну заарештували в неділю, 15 липня. Згідно з обвинувальним актом, вона працювала з двома неназваними громадянами США та російським чиновником, щоб спробувати впливати на американську політику та проникнути в організації, які виступають за право носити зброю.

Вона організовувала вечері у Вашингтоні та Нью-Йорку та намагалася розвивати стосунки з американськими політиками, щоб встановити "обхідні канали" комунікацій, щоб "проникнути до національного органу прийняття рішень", щоб просунути порядок денний Російської Федерації ", йдеться в обвинувальному акті.

Також її звинувачують у спробі організувати "неофіційний канал зв'язку" між Республіканською партією і Кремлем у 2015-2016 роках, перед президентськими виборами в США. Джерела вказують, що її куратором у Москві був заступник голови Центробанку РФ, колишній сенатор Андрій Торшин. У квітні цього року він потрапив до санкційного списку Міністерства фінансів США. 

18 липня суд у США вирішив залишити росіянку під вартою, доки йде слідство.

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів