За словами Затуліна, Партія регіонів робить дурниці в зовнішній і внутрішній політиці.
Влада України та Росії продовжує випробовувати один одного на міцність, але перевага у Москви. Про це УНІАН заявив директор Інституту країн СНД Костянтин Затулін.
"У мене таке враження, що поки обидві сторони випробовують одна одну на міцність", - сказав Затулін.
За його словами, Україна продовжує "грати" з Європою і вважає великим успіхом парафування Угоди про асоціацію з ЄС, хоча підстав для дуже великого оптимізму немає, оскільки ця угода може бути парафована, але навряд чи набуде чинності в умовах, що склалися, в Україні.
Затулін зауважив, що Росія не йде на поступки Україні в газовому питанні й у низці інших.
"Це стан – як стояння на річці Угрі, коли закінчилося монголо-татарське ярмо. Все закінчилося без битви: постояли дві раті один напроти одного декілька місяців і розішлися", - сказав він і пояснив, що за таким принципом витримки будуються відносини сьогодні між двома країнами.
Російський політик вважає, що проблема України не лише в тому, що Росія більша й у неї більший запас міцності, але й графік подій не на користь Києва.
"У Росії основні питання влади вирішено. Спроба поколивати владу не вдалася й Путін повертається. Україна, навпаки, вступає в смугу, пов'язану з виборами. Не виключаю, що ті, хто перебуває тут (у Москві), думають, що час працює на Росію", - сказав Затулін.
Він також побажав добра Партії регіонів на виборах до Верховної ради, незважаючи на те, що вона "робить дурниці".
"Партія регіонів робить дурниці в зовнішній і внутрішній політиці. Україна думає, що це велика мудрість - політика гойдалок між Сходом і Заходом, демонстрація того, що Україна може з Європою задружити, мовляв, Росія затремтить і здасться. Росія так не зробить", - підкреслив він.
За словами Затуліна, після повернення Володимира Путіна на пост президента РФ має відбутися прояснення позицій. Він підкреслив, що у Путіна суттєво зростуть можливості проявляти особисту ініціативу, оскільки він безпосередньо визначатиме зовнішню політику, а не лише неформально, як зараз.