Завдяки мовному закону українською політикою рулитиме Кремль – політолог

Завдяки мовному закону українською політикою рулитиме Кремль – політолог

Закон про мови може посварити молодь зі Сходу і Заходу України / Фото: Євген Малолєтка/ТСН.ua

Прийняття законопроекту Колесніченка-Ківалова посилить конфлікт між молодими поколіннями українців, вважають експерти.

Українська опозиція продемонструвала повну нездатність до протидії своїм політичним опонентам.

Таку думку в коментарі ТСН.ua висловив директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко, коментуючи результативне голосування Верховною радою по мовному законопроекту Колесніченка-Ківалова.

"У нас дуже слабка опозиція. Вони гарно працюють на телевізійних шоу, але не можуть працювати з вулицею, організовувати електорат. Довгі роки наша опозиція працювала у тепличних умовах, тому зараз за це і розраховуються. Немає людей, які могли б очолити націонал-демократичні сили", -переконаний політолог.

Небоженко також відзначив, що більшості у парламенті вкотре вдалося обманули опозицію.

"Спочатку їм сказали, що закон про регіональні мови буде чисто піарівською акцією. Але хто їм винен, що вони грають у політичні ігри з наперсточниками. Пар уже вийшов на нібито бійки на боротьбу, але без політичного ефекту. У всьому світі опозиція досягає своїх цілей. Багато років тому 126 людей опозиції викручували руки комуністичній більшості зі Східної України і викрутили. Тут справа у якості опозиції та її силі", - зазначив Небоженко.

На думку політолога, україномовній частині суспільства слід бути готовою до того, що мовний законопроект буде прийнятий нинішнім парламентом.

"Законопроект пройде, а опозиція казатиме: "а що нам залишалося робити, ми ж голосували проти". Спочатку ніяких наслідків прийняття закону, звісно, не буде. Але надалі буде подальша радикалізація, як з боку російськомовних політиків, так і українських політиків. Молодь Центру і Заходу, яка багато років прожила у власній українській культурі, сприйме це як удар не по політичним свободам, а по особистому способу життя. Це посилить конфлікт між молодим російськомовним поколінням зі Сходу і молоддю Центру та Заходу країни.

"Насправді українські політики випускають джина з пляшки. З тієї хвилини, якщо буде прийнято закон, уже Кремль керуватиме політичними процесами в Україні", - наголосив політолог.

Нагадаємо, сьогодні вранці Верховна рада України прийняла в першому читанні законопроект про засади державної мовної політики. За ухвалення даного рішення у вівторок проголосували 234 народних депутата.

Повʼязані теми:

Наступна публікація