Заяви Уманського про "коронавірусний" фонд — частина його політичних амбіцій, — ЗМІ

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Заяви Уманського про "коронавірусний" фонд — частина його політичних амбіцій, — ЗМІ

Міністерство фінансів України

Заяви ексміністра фінансів Ігоря Уманського з критикою розподілу коштів фонду боротьби з COVID-19 і його наслідками можуть бути пов'язані з політичними амбіціями колишнього чиновника, який напередодні звільнився з Офісу президента, де був радником голови ОП Андрія Єрмака

Про це пише УНІАН.

Видання нагадує, що колишній в. о. глави Мінфіну в уряді Юлії Тимошенко зразка 2009-2010 рр. Уманський запам'ятався одними з найвищих ставок залучення грошей на внутрішньому ринку (т. зв. "Піраміда ОВДП" з прибутковістю 29-30%), а також створенням стабфонду з "ручним" управлінням, з якого фінансувалася передвиборча кампанія Тимошенко.

На думку автора, аналогічну історію Уманський хотів провернути в березні 2020 року, коли ініціював створення стабфонду боротьби з COVID-19 і його наслідками. "Гроші знову пропонувалося роздавати в ручному режимі, причому в переліку пріоритетів, окрім допомоги лікарням і безробітним, були такі екзотичні статті, як фінансування державної іпотечної установи та комунальних підприємств", — йдеться у матеріалі. Однак величезний дефіцит бюджету, закладений у проєкті цієї ініціативи, не підтримала Рада.

Нещодавно Уманський виступив з критикою виділення грошей з "коронавірусного" фонду на дорожні потреби. Зокрема, за його словами, близько 40% коштів, які йдуть на дорожнє будівництво, розкрадається. Якби схема не працювала, то гроші з цього фонду виділяти Автодору не потрібно було б. У відповідь Укравтодор викрив ексміністра в маніпуляціях і нерозумінні економіки дорожнього будівництва.

Втім, на думку авторів статті, головне питання, яке піднімає листування Уманського й Укравтодору — чи можна було "перекинути" гроші з дорожнього будівництва на медичні потреби?

За даними Мінфіну, який щодня публікує статистику використання грошей з "коронавірусного" фонду МОЗ використав свої гроші всього на третину. "Апарати ШВЛ закуплені лише на 40% від виділених коштів, надбавки медпрацівникам забезпечені на 65%, лабораторії та закупівлі ЗІЗ здійснені всього на 19%. На обладнання для приймальних відділень опорних лікарень заплановано витратити 4,7 млрд грн, однак фактичні витрати склали всього 183 млн грн або менш ніж 4%", — говориться в матеріалі.

"Водночас ЗМІ поширюють критичну інформацію про органи внутрішніх справ, які освоїли своє фінансування доплат для поліцейських і військовослужбовців відповідних підрозділів вже майже на 100%. Майже на 85% вибрав свою квоту Фонд з безробіття. Дорожники освоїли майже 65% всіх виділених грошей з "COVID-фонду" (це не єдине джерело фінансування будівництва, є ще державні гарантії, прямі витрати дорожнього фонду, кредитні гроші). Тобто абсолютна більшість одержувачів коштів з цієї структури працюють ефективніше від МОЗ у питанні освоєння виділених на боротьбу з COVID-19 ресурсів", — наголошують журналісти.

"Однак у Уманського претензії чомусь не до МОЗ, який не використав виділені гроші вчасно, а до Укравтодору, який оновив інфраструктуру країни більше, ніж за попередні кілька років. Втім, цілком можливо, "коронавірусний фонд" це тільки привід поговорити про ширший спектр тим і задовольнити ще й політичні амбіції ексміністра. Недарма ж він напередодні скандальної заяви звільнився з Офісу президента і перестав бути радником його голови Андрія Єрмака", — резюмує видання.

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація