Здані інтереси України. Порошенко вимагає відповідальності за газові контракти Тимошенко з РФ

За його словами, під контрактом стоїть "злочинний підпис".

Президент Петро Порошенко заявляє про необхідність політичної відповідальності за підписання газових контрактів з Росією 2009 року.

Про це повідомляє Інтерфакс.

"Я говорю сьогодні про те, що повинна бути відповідальність. Я говорю не про кримінальну відповідальність - і це не справа президента, адже є відповідні органи, я говорю про політичну відповідальність: коли ви поставили країну на коліна, і сьогодні це доведено не політиками, не внутрішні експертами, а найвищою міжнародною судовою інстанцією. Доведено, що здані інтереси України", - сказав Порошенко.

Глава держави нагадав про нещодавнє рішення Стокгольмського арбітражу, який скасував принцип "бери або плати" в цьому газовому контракті.

"Грабіжницький принцип "бери або плати" означає: скільки б ви не спожили газу, будете платити за 52 млрд кубів, яких ми ніколи в житті не споживали. І тут була поставлений злочинний підпис і взяті на себе зобов'язання абсолютно незаконні, неринкові і корупційні" , - сказав він.

Нагадаємо, арбітраж Стокгольма задовольнив позов "Нафтогазу" проти РФСтокгольмський арбітраж повністю задовольнив вимоги української НАК "Нафтогазу" проти російського "Газпрому" про перегляд ціни з урахуванням ринкових вимог. 

"Вимоги "Газпрому" щодо "бери або плати" повністю відхилено. Трибунал також повністю скасував заборону на реекспорт газу", - йдеться у повідомленні НАК. 

ВідеоКоболєв розповів, як перемога "Нафтогазу" проти "Газпрому" вплине на гаманці українців

Залиште свій коментар