Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Здаватися – не в моїх принципах": Кличко судитиметься за посаду та піде на вибори

Мер вважає, що його позиція повністю збігається з Конституцією.

Столиця має керуватися однією людиною з повноваженнями міського голови та керівника КМДА. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко в інтерв’ю LB.ua.

"У 2003-му році Конституційний суд роз'яснив: президент України зобов'язаний призначити обраного киянами мера главою КМДА. Ця норма діє до цього дня, Богдан не може цього не знати. Боротися за трактування якихось юридичних деталей я не збираюся – моя правота тут і так очевидна", - заявив мер столиці.

Відео Залишити Кличка на своїй посаді: АМУ розсилає мерам лист із проханням підтримати звернення до президента

Асоціація міст України, очолювана Віталієм Кличком, звернулася до мерів міст з проханням підтримати звернення до президента, у якому попросити главу держави відмовитися від планів розділити посади київського міського голови та керівника міської державної адміністрації. Чи отримає ця ініціатива підтримку і якою має бути влада столиці  - у сюжеті.  

Залишити Кличка на своїй посаді: АМУ розсилає мерам лист із проханням підтримати звернення до президента

Градоначальник запевнив, що його "адвокати теж працюють", і "в разі порушень законів України ми будемо доводити свою правоту в судах". Зокрема, він готовий оскаржувати рішення Кабміну про розподіл посад, якщо таке буде схвалене 14 серпня. "Буду звертатися до Конституційного суду", - пообіцяв Кличко. "Словом, я буду боротися. Упевнений: пропонований новою командою дуалізм влади на користь місту не піде", - зазначив він.

Фотогалерея Кличко розповів про масові евакуації машин у центрі Києва (3 фото)

Окрім цього, політик має намір брати участь у наступних виборах міського голови Києва – незалежно від того, чи плановими, чи достроковими вони будуть. "Так, я буду знову балотуватися в мери. Думаю, кияни просто не зрозуміють, якщо я цього не зроблю. Здаватися – не в моїх принципах", - заявив Кличко. І додав, що дострокові вибори в Києві цілком реальні. "Для того, щоб провести дострокові місцеві по всій країні, потрібні великі фінанси – кілька мільярдів гривень. У бюджеті на цей рік Кабмін такі статті не закладав, і навряд чи тут щось зміниться – економічна ситуація складна, гроші взяти ніде. У зв'язку з цим, я не виключаю, що ситуація буде поступально розвиватися, і першою відбудеться битва за Київ", - пояснив мер.

При цьому Кличко додав, що не готовий розглядати варіант своєї поразки на цих виборах. "Якщо ти, йдучи в ринг, морально готовий до програшу, то точно програєш", - пояснив він. При цьому приклад Порошенка, який сподівався на перемогу на президентських виборах 2019 року, попри низькі рейтинги, міського голову Києва не бентежить. "Не знаю, я з ним це не обговорював. Сам я завжди на перемогу орієнтований", - пояснив він.

Нагадаємо, під час пресконференції 30 липня керівник ОП Андрій Богдан заявив про те, що йому пропонували 20 млн доларів за те, щоб "не рухати" Кличка з посади голови КМДА

До цього Богдан звернувся до уряду з проханням подати необхідні документи для звільнення Віталія Кличка з посади керівника Київської міської державної адміністрації. Його заступник Руслан Рябошапка висловив сподівання, що це питання буде вирішене на найближчому засіданні Кабінету міністрів. При цьому Рябошапка закликав не політизувати це звільнення.

"Є норма закону, згідно з якою голова місцевої державної адміністрації призначається на термін повноважень президента України. Яка може бути політика у тому, що змінився президент і термін повноважень голови місцевої адміністрації закінчився?" – пояснив заступник голови ОП.  

Сам Кличко у  відповідь заявляв, що розподіл повноважень міського голови Києва та керівника столичної державної адміністрації нібито суперечить європейській практиці місцевого самоврядування.     

Залиште свій коментар

Вибір редакції