Зеленський анонсував підготовку до зустрічі лідерів "нормандського формату"

Зеленський анонсував підготовку до зустрічі лідерів "нормандського формату"

Фото: Associated Press

Президенти України і Франції обговорили умови нових зустрічей

Зовнішньополітичні радники країн-членів "нормандського формату" найближчим часом зустрінуться для підготовки зустрічі лідерів цих країн.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський після зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном у Парижі.

"Наші зовнішньополітичні радники зустрінуться найближчим часом і підготують наступну зустріч лідерів. Це є ключовим питанням", - сказав він.

Макроном в свою чергу додав. що почалися нові кроки для того, щоб отримати передумови нової зустрічі. "Ми почали визначати перші передумови, які можуть задати динаміку - звільнення військовополонених, припинення вогню. Ми хочемо подивитися, які можуть бути жести з одного боку і іншого для того, коли будуть відбуватися зустрічі, ми вже обговорили їх з канслером Німеччини і президентом Росії, які це можуть бути кроки. Наші дипломатичні радники тримають на пульсі ці питання. Але щоб зустрічатися треба мати вже підстави, щоб ми мали що обговорювати і були певні, що будуть виконуватись обіцянки", - заявив Макрон. 

Президент України висловив думку, що всі санкції щодо Росії мають залишатися в силі і наполягає, що Мінські домовленості мають виконуватись.

"Щодо повернення Росії до ПАРЄ, то ми розмовляли про це, на мою думку Росія не виконала нічого з того, щоб мала зробити для зняття санкцій. Санкції захищають суверенітет України. І до повернення Росії до ПАРЄ немає жодних кроків", - заявив Зеленський. 

На що президент Франції Еммануель Макрон заявив, що перемовини щодо повернення Росії до ПАРЄ робиться не для самої країни, а для її громадян. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Наступна публікація