Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Зеленський доручив комісії порахувати, на скільки можна скоротити кількість нардепів

Президент відповів на петицію про скорочення депутатського корпусу до 100 осіб.

На сайті президента України Володимира Зеленського з'явилась відповідь на петицію про скорочення кількості народних депутатів до 100 осіб.

У відповіді зазначається, що питання скорочення кількості обранців є актуальним і хвилює суспільство, але так просто його вирішити не вдасться.

"Встановлений Конституцією України склад Верховної Ради України обумовлений не тільки навантаженням на Державний бюджет України, а й низкою інших критеріїв, зокрема, чисельністю населення, кількістю виборців, виборчою системою, структурою парламенту тощо. З огляду на зазначене та враховуючи те, що скорочення кількості народних депутатів України має як позитивні, так і негативні наслідки, вирішення питання щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради України потребує виваженого, ґрунтовного аналізу та наукового підходу", - йдеться у відповіді президента.

Зазначається, що у червні поточного року було створено Комісію з питань правової реформи, яка готує правки до Конституції на розгляд президенту. Ця ж комісія вивчить питання, чи доцільно скорочувати конституційну кількість депутатів і на скільки. Зміна кількості нардепів у Раді можлива лише після внесення правок до Основного закону.

Нагадаємо, 12 липня відбулось останнє пленарне засідання Верховної Ради VIII скликання. У порядку денному не було зареєстровано жодного законопроекту, у сесійній залі було близько 50 нардепів, вони провели годину уряду та заслухали виступи один одного. Вибори до парламенту відбудуться 21 липня.

ВідеоОстанній робочий день: у сесійній залі Верховної Ради від ранку залишилось 50 депутатів

У порядку денному не зареєстровано жодного законопроекту. О 10:00 розпочалася година запитань до уряду. Але прем'єр-міністра Володимира Гройсмана на ній не було. Зараз депутати слухають виступи одне одного, а вже о 13:00 офіційно звершать останній робочий день.  

Останній робочий день: у сесійній залі Верховної Ради від ранку залишилось 50 депутатів

Залиште свій коментар

Вибір редакції