Зеленський готовий підтримати автономію для кримських татар – Джемілєв

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Найбільша фракція парламенту може наблизити це питання до вирішення.

Ситуація для схвалення владою України рішення про створення національно-територіальної автономії для кримських татар є сприятливою. Про це заявив лідер цього народу Мустафа Джемілєв, повідомляє ATR.

9 серпня в Міжнародний день корінних народів світу відбулася розмова лідера кримських татар із президентом України Володимиром Зеленським.

"Ми повідомили, що робоча група закінчила роботу, і справа за тим, щоб подати до Верховної Ради. Зараз сприятлива ситуація в країні, велика фракція, і якщо буде воля президента, то прохідність цього законопроекту дуже перспективна", - повідомив Джемілєв. "Ми побачили готовність самого президента, і якщо він зможе свою точку зору донести – за винятком деяких груп, які є в "Слузі народу", - то буде так, як скаже президент", - додав він.

Джемілєв запевнив, що Зеленський готовий скликати конституційну комісію, щоб розглянути підготовлені поправки до 10-ї глави Основного Закону країни, і вже після цього винести законопроект на розгляд Верховної Ради. Однак говорити, чи набере цей документ необхідні 300 голосів, поки рано.

Раніше заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров пояснив, що створення кримськотатарської автономії і закріплення за кримськими татарами статусу корінного народу України надасть Києву додаткові аргументи для повернення Криму.

Нагадаємо, у липні 2016 року президент України Петро Порошенко заявив, що Україна має внести зміни у 10 розділ Конституції України щодо надання права кримським татарам на самовизначення. Думку про те, що єдиним ключем для деокупації Криму і повернення туди українського суверенітету є право кримських татар на самовизначення, висловив і керівник Меджлісу Рефат Чубаров.

Відео Зеленський у Туреччині зустрівся з кримськотатарською діаспорою та Ердоганом

Після офіційної церемонії відбулася розмова "віч-на-віч", її подробиць жодна зі сторін наразі не повідомляє. Завтра Зеленський вирушить з Анкари до Стамбула, де зустрінеться зі Вселенським патріархом Варфоломієм.  

Зеленський у Туреччині зустрівся з кримськотатарською діаспорою та Ердоганом

Залиште свій коментар

Вибір редакції