Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Зеленський хоче досягти справжнього прогресу щодо війни на Донбасі протягом шести місяців – Пристайко

Міністр запевнив, що нова українська влада не поступиться Кремлю за рахунок суверенітету України. 

Президент України Володимир Зеленський хоче досягти справжнього прогресу щодо завершення війни на Донбасі протягом наступних шести місяців.

Про це заявив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко в інтерв'ю німецькій газеті "Die Welt", переклад якого оприлюднило МЗС. 

При цьому дипломат зазначив, що не знає планів Кремля.

"Він скоріше очікував, що український народ знесилиться та буде тиснути на свій уряд погодитись з агресією. Але такого не сталось. І навіть якщо західні санкції не є ідеальними і коли нашим західним партнерам стає все важче їх утримувати, вони завдають шкоди економіці Росії. І це змушує росіян рухатись в правильному напрямку", – сказав Пристайко.

Голова МЗС додав, що є попередні ознаки готовності з боку Кремля до деескалації.

"Ми бачимо перші, попередні ознаки цього. Ми зробили кілька кроків в односторонньому порядку з нашої сторони, щоб припинити вогонь, і ми запропонували припинення обстрілів на сезон збору врожаю. Для цього ми відводимо військових від прямої лінії фронту в трьох тестових зонах і хотіли б поширити це на весь фронт. Але постійно здійснюються провокації з того боку, проти яких наші солдати мають захищатися. Зрештою, частотність бомбардування значно впала, і кількість загиблих відповідно поменшала", – сказав він.

Пристайко також запевнив, що нова українська влада не поступиться Кремлю за рахунок суверенітету України. 

"Ми не здамо української території і повідомили росіян про наші червоні лінії. Тому не дозволимо, щоб Росія зафіксувала своє панування на частинах української території, як наприклад, це сталось в Молдові з Придністров’ям. Ми хочемо повернути наших громадян. І якщо це не є можливим, нам потрібно буде вдатись до інших засобів, про які зараз говорити ще рано", – сказав міністр.

Нагадаємо, в ООН підрахували, що на Донбасі у період від 16 травня до 15 серпня поточного року унаслідок злочинних дій окупантів поранення отримали 60 місцевих мешканців, загинули - вісім (четверо чоловіків, четверо жінок). Серед постраждалих дев'ятеро дітей. Загалом за час війни на сході України станом на 15 серпня загинули щонайменше три тисячі 339 цивільних осіб. Кількість поранених цивільних осіб, за оцінками, перевищує сім тисяч громадян. 

Відео Про війну, економіку та зустріч з Трампом: основні меседжі Зеленського на форумі YES

Жодного абхазького чи придністровського сценарію на Донбасі не буде. Якщо миротворці, то лише на кордоні з Росією. Крапки над І в темі політики щодо Донбасу намагався розставити і президент Зеленський на форумі "Ялтинська європейська стратегія". ТСН.Тиждень зібрав ключові меседжі, аби потім перевірити, чи перетворяться вони на реальні справи.   

Про війну, економіку та зустріч з Трампом: основні меседжі Зеленського на форумі YES

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції