Зеленський хоче провести обмін "всіх на всіх" до Нового року

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Він заявив, що гуманітарне питання для нього особливо важливе.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що хоче, аби за результатами "нормандського" саміту відбувся великий обмін полоненими з Росією у форматі "всіх на всіх".

Про це він заявив на брифінгу після зустрічі з прем’єр-міністром Швеції Стефаном Левеном 4 грудня.

Президент зазначив, що під час зустрічі нормандської четвірки будуть обговорені питання, погоджені в комюніке, втім йому б хотілося отримати більш розгорнуті відповіді. "Це просто слова, ми хочемо дії з термінами", - сказав Зеленський.

"Чесно скажу, я не знаю чи вдасться нам чи ні. Але перша перемога - ми зустрічаємося. Моряки, політичні полонені – ми їх повернули. Але не всіх. Я дуже хотів би аби Новий рік наші люди зустрічали зі своїми сім’ями вдома в Україні. Тому для мене гуманітарне питання дуже важливе й особисте. Я дійсно хочу великого обміну "всіх на всіх"", - сказав Зеленський.

Разом з цим він відзначив, що друге важливе для нього питання – безпекова ситуація на Донбасі. "Якщо всі сторони захочуть припинення війни, так само як і ми, то ми зможемо досягнути серйозних результатів – виведення всіх військ і незаконного озброєння", - наголосив Зеленський, вкотре зазначивши, що очікує почути конкретні терміни цього.

Крім того, президент зазначив, що на перемовинах Україна підніматиме питання можливості та формату проведення місцевих виборів на Донбасі.

"Для нас найважливіше, щоб це відбувалося за законодавством України. Дуже важливо, щоб на місцевих виборах були представлені всі наші партії за законом України, щоб були не тільки наші, а й іноземні спостерігачі. І щоб був відкритий, безпечний доступ журналістів", – підкреслив він.

Також президент повідомив, що українська сторона підніме питання формату й термінів передачі українсько-російського кордону під контроль української влади.

Зі свого боку прем'єр-міністр Швеції Стефан Левен зазначив, що Швеція підтримує проведення зустрічі у нормандському форматі.

"Загальна мета – знаходження шляху для вирішення цього конфлікту. Безперечно, Україна та український президент пан Зеленський готові роботи щось конкретне зараз. Настав час для Росії взяти відповідальність", – наголосив він.

Зустріч у "нормандському форматі" має відбутися 9 грудня - цю дату підтвердили всі сторони.

Як повідомлялося, у Мінську на переговорах учасників Тристоронньої контактної групи із врегулювання ситуації на Донбасі було знято усі перешкоди на шляху до зустрічі лідерів країн "нормандського формату".

"Розведення сил та засобів в районі н.п. Золоте, Петрівське та Станиця Луганська стало останніми кроками в цьому напрямку", - зазначила прес-секретар представника України у ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

нормандські саміти, інфографіка
ТСН.ua

16 вересня президент України Володимир Зеленський назвав основні три питання, які будуть обговорюватися на саміті – звільнення полонених за принципом "всіх на всіх", розведення військ по всій лінії фронту, а також умови проведення місцевих виборів на окупованих територіях.

ТСН.ua розповідає деталі кожного із цих пунктів та можливі перспективи цих домовленостей.

Відео Помічник Зеленського озвучив план-максимум на переговори у "нормандському форматі"

Конкретний план із чіткими строками закінчення війни та повернення українських територій - такий план-максимум на переговори у "нормандському форматі" повідомив Андрій Єрмак. Мінімум, на що розраховують в Парижі, - домовитися про припинення вогню та обмін полоненими. Самі ж списки на обмін ще формують.  

Помічник Зеленського озвучив план-максимум на переговори у "нормандському форматі"

Залиште свій коментар

Вибір редакції