Зеленський хоче зменшити прохідний бар'єр до парламенту

Дата публікації
Перегляди
7555
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Зеленський хоче зменшити прохідний бар'єр до парламенту

Фото: УНІАН

На сьогодні до Ради проходять партії, що набрали понад 5%.

Президент Володимир Зеленський хоче змінити виборче законодавство і зменшити прохідний бар’єр до парламенту під час позачергового засідання Верховної Ради

Про це заявив співголова депутатської групи "Партія "Відродження" Віталій Хомутиннік після консультацій між президентом і керівництвом Верховної Ради.

"Президент запропонував змінити закон про вибори народних депутатів і внести декілька правок. Внести коротенький законопроект із декількома правками. Перша правка – скасувати мажоритарну систему. Друга правка – знизити бар’єр до 3%", - сказав він.

Хомутинник додав, що під час зустрічі обговорювалась також третя правка, запропонована фракціями. У ній йдеться про уточнення норм щодо імперативного мандату.

Зараз в Україні змішана виборча система. До Ради проходять партії, що набрали понад 5% голосів.

Зазначимо, найбільший рейтинг підтримки серед українських партій на майбутніх парламентських виборах має партія "Слуга народа" Володимира Зеленського. За бар'єру у 5% до майбутнього парламенту можуть пройти шість партій, у 3% - дев'ять.

Президент України Володимир Зеленський під час інавгураційної промови в стінах парламенту заявив, що розпускає Верховну Раду. Вранці 21 травня в Адміністрації президента відбулись консультації із спікером Андрієм Парубієм, його заступниками, лідерами фракцій і депутатських об'єднань. 

За результатами зустрічі було вирішено призначити дострокові вибори на липень цього року: 21 або 28 липня. 

Як повідомили в прес-службі Володимира Зеленського, головний аргумент для розпуску - дуже низька довіра громадян до парламенту. Юридична підстава для розпуску – з 2016 року не існувало коаліції. Згодом представник команди президента Андрій Богдан заявив про можливе зменшення строків тендерних закупівель, які будуть проводитися ЦВК для провдення виборів до ВРУ. 

Крім того, за словами Богдана, народні депутати за пропозиціями президента можуть ухвалити низку рішень, зокрема, до закону України про вибори, зменшивши прохідний бар'єр до 3%, скасувавши мажоритарну систему обрання і перейшовши на пропорційну партійну.

Представники фракцій "Народний фронт" і Блок Петра Порошенка назвали рішення сумнівним із точки зору дотримання норм законодавства, але готові до парламентської кампанії.

Перспектива безробіття: як нардепи сприйняли новину про розпуск ВР

Перспектива безробіття: як нардепи сприйняли новину про розпуск ВР

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
7555
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація