Зеленський і Шмигаль обговорили, як полегшити ведення бізнесу для підприємців – планується законопроєкт

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Зеленський і Шмигаль обговорили, як полегшити ведення бізнесу для підприємців – планується законопроєкт

Офіс Президента України

Уряд України має до п’ятниці підготувати драфт цього законопроєкту.

До кінця тижня уряд України напрацює драфт законопроєкту із змінами щодо полегшення умов ведення підприємництва для представників малого та середнього бізнесу. А наступного тижня після консультацій з підприємцями його можна буде подавати на розгляд парламенту.

Про це у середу, 18 листопада, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час обговорення із президентом Володимиром Зеленським по відеозв’язку, передає пресслужба глави держави.

Своєю чергою, Зеленський наголосив, що такий законопроєкт Офіс президента може спрямувати до парламенту як невідкладний. Головна умова – він має бути узгоджений з бізнес-середовищем.

"До п’ятниці треба підготувати драфт цього законопроєкту, це дуже важливо, щоб усе пришвидшити. І можемо його подавати як невідкладний від президента. Формат, у якому подавати, передбачає, щоб законопроєкт був узгоджений і було однакове розуміння і в комітеті, і в Міністерстві фінансів, і, найголовніше, – у людей. Саме у людей, яким зараз дуже складно", – заявив він.

Ініціативи щодо полегшення ведення бізнесу:

  • перегляд списку порушень, за які підприємців штрафуватимуть, а також про розмір таких санкцій;
  • розв'язанням проблеми з таким механізмом, як кешбек. "Ми готові говорити про компроміс, про його можливе скасування або відтермінування", – зазначив очільник уряду;
  • уряд планує внести зміни до закону про захист прав споживачів щодо скасування норми про наявність чека як обов’язкового елемента для обміну чи повернення товару покупцем.

Також Шмигаль зазначив, що бізнес просить переглянути ліміти, за яких використовуються реєстратори розрахункових операцій (РРО) і які впливають на розміри оподаткування, – перевести їх у мінімальні заробітні плати. Таким чином, зі зростанням мінімальної зарплати збільшуватиметься й відповідний ліміт, у якому працює той чи інший ФОП.

Зокрема, підприємці наполягають на скасуванні вимоги про видачу чеків під час безготівкового розрахунку, а також на дефіскалізації продажу товарів, крім ліків, платниками єдиного податку за безготівковим розрахунком.

"Уся готівка, весь кеш, крім платників податків першої групи, має дефіскалізуватися. Тобто це така комплексна позиція. Більшість бізнесу з цим погоджується. Бізнес це сприймає. Тому що якщо йде розрахунок готівковими коштами, має бути відповідний фіскальний чек. Всі інші моменти, які могли б використовуватися, ми опрацювали. Зокрема, в інтернет-торгівлі – фіскалізація лише за готівку. Всі електронні РРО сьогодні доступні", – заявив прем'єр-міністр.

Також Кабмін говоритиме з бізнесом про можливі законодавчі стимули на випадки запровадження карантину – як вихідного дня, так і жорсткого.

Штовханиною та спробою прорватися всередину парламенту завершилася акція протесту приватних підприємців

Штовханиною та спробою прорватися всередину парламенту завершилася акція протесту приватних підприємців
Наступна публікація