Зеленський і влада: які завдання були поставлені новому Кабміну та що хоче Рада змінити у Конституції

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Урядовцям поставили амбітні задачі.

У понеділок президент України Володимир Зеленський уперше зібрав усіх урядовців, депутатів і силовиків у новому складі. І буквально роздав завдання кожному. У разі невиконання - пригрозив звільненням.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Відео Держава у смартфоні, боротьба з корупцією й економічне диво – пріоритети України на шляху до змін

2 вересня президент Зеленський уперше зібрав усіх урядовців, депутатів і силовиків у новому складі і буквально роздав завдання кожному. У разі невиконання - погрожував звільненням. Але чи стануть від того уряд і парламент більш слухняними і чи вдасться президенту методом батога і пряника розбудувати країну – дивіться далі.    

Держава у смартфоні, боротьба з корупцією й економічне диво – пріоритети України на шляху до змін

Рух на зміни оновлений Кабмін розпочинає з самих себе. Тут ламають перегородки і стіни, а також закривають засідання уряду від телекамер.

"Ми вирішили припинити показуху. Раніше те, що ми спостерігали з вами в інтернеті, це вистави, ми всі це розуміємо", - заявив прем’єр Олексій Гончарук.

Цілі в нового уряду більш ніж амбітні. Їх Гончарук привселюдно озвучив на зустрічі з президентом. Планка взята дуже висока.  Для розуміння -  за останні три роки українська економіка зросла на 8%. Тепер же такий темп маємо видавати щороку

Серед перших і значущих кроків - відкриття ринку землі, яке за підрахунками Світового банку додасть додаткові 2% до ВВП, велика приватизація держпідприємств, легалізація грального бізнесу та ліцензування видобутку бурштину, зниження відсотків по кредитах, податкова реформа, створення Служби фінансових розслідувань, посилення системи Prozorro та протидія рейдерству. І, звичайно, повна діджиталізація процесів.

І такий календарний план реформ значно полегшує життя. Бо якщо терміни провалять, ми точно будем знати, хто саме не впорався. В бізнесі це давно має назву - ключові показники ефективності. До речі, про KPI. Його теж впровадять для чиновників. Саме для цього в уряді тепер є спеціальна людина - Дмитро Дубілет відповідає за організацію роботи в цій велетенській будівлі на Грушевського.

"Перше нагальне питання - це ефективна робота уряду. Моє завдання полягає в тому, щоб суттєво підвищити ККД уряду. Ми хочемо зробити так, щоб абсолютно у всіх керівників були дешборди. Були KPI і всі розуміли. хто наскільки гарно справляється зі своїми завданнями. Ми хочемо, щоб всі ці KPI зводилися до зростання ВВП та індексу щастя", - пояснив міністр Кабінету міністрів.

Вже з цього тижня в уряді розпочали боротьбу з папірцями і до першого жовтня уся офіційна переписка між міністерствами має перейти в онлайн.

Перше і єдине засідання Верховної Ради цього тижня затягнулося до пізнього вечора. Турбо-режим голосування, увімкнений на попередній сесії, на паузу не став. Депутати взялися кроїти Конституцію, що в основному стосувалося їх самих

Ось вони 7 змін до Конституції. 450 депутатів  - забагато, треба зменшувати до 300. І закріпити при цьому лише пропорційну виборчу систему. Щоправда в законопроєкті не вказали, які мають бути списки. Депутатів каратимуть за дисципліну і кнопкодавство. І дозволити народу подавати законопроєкти. Решта стосується розширення повноважень президента.

За круглим столом на президентській нараді з обох боків від депутатів і уряду сиділи керівники силових відомств. Директор ДБР Роман Труба, НАБУ - Артем Ситник, генпрокурор Руслан Рябошапка і голова СБУ Іван Баканов. Притягувати посадовців до кримінальної відповідальності силовикам після зняття недоторканності тепер буде простіше.

Цього тижня це постанови змін до основного закону. Вони одна за одною летять до Конституційного суду.  Та це лише початок процедури. Щоб остаточно закріпити зміни в основному законі однієї партії  "Слуга народу" в Раді недостатньо. Для того, щоб дозволити Зеленському регулювати ринки і контролювати боротьбу з корупцією потрібно заручитись підтримкою інших фракцій. І поки що єдиного консенсусу щодо політики нового президента в інших депутатських фракцій немає.

Ірина Прокоф’єва

Залиште свій коментар

Вибір редакції