Зеленський на Генасамблеї нагадав, як Україна відмовилась від ядерної зброї, та закликав "переглянути правила"

Дата публікації
Перегляди
4587
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Зеленський на Генасамблеї нагадав, як Україна відмовилась від ядерної зброї, та закликав "переглянути правила"

Фото: Associated Press

Президент нагадав, що ядерний потенціал був більшим ніж у Великій Британії, Франції та Китаю разом узятих.

Президент України Володимир Зеленський нагадав, як Україна відмовилась від одного з найбільших ядерних потенціалів, та поскаржився, що "сучасні світові правила" не допомогли зберегти цілісність держави.

Про це він заявив 25 вересня під час виступу на Генеральній асамблеї ООН.

Зеленський зазначив, що зараз "немає чужої війни" і нагадав, що Україна завжди демонструвала світу готовність забезпечувати мир цивілізованим шляхом. Як приклад, президент навів відмову від ядерної зброї.

"Ядерний потенціал на той час був більшим ніж у Великій Британії, Франції та Китаю разом узятих. Бо нам здавалося, що всі ми будуємо новий світ у якому для того, щоб твою думку чули і зважали на неї, не потрібно мати ядерну зброю, у якому тебе поважатимуть за справи, а не за наявність ядерних боєголовок", – сказав президент України.

Зеленський нагадав світовим лідерам, що у цьому "новому світі" Україна втратила частину своїх територій та постійно втрачає своїх громадян та закликав переосмислити та переглянути сучасні світові правила.

Нагадаємо, раніше у Нью-Йорку в США в рамках участі в роботі 74-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН президент України Володимир Зеленський переговорив із прем’єр-міністром Чеської Республіки Андреєм Бабішем.  Сторони обговорили стан і перспективи розвитку торговельно-економічної та інвестиційної співпраці. 

Крім того, у Зеленського вже відбулася зустріч із канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель. Під час розмови канцлерка наголосила на незмінності підтримки з боку ФРН зусиль України, спрямованих на встановлення миру на Донбасі. 

Також у Нью-Йорку Володимир Зеленський провів зустріч із прем’єр-міністром Італії Джузеппе Конте, під час якої вони обговорили санкції проти Росії та справу засудженого українського нацгвардійця Віталія Марківа. 

Сьогодні Зеленський також має переговорити з президентом США Дональдом Трампом.

Зеленський з дружиною зустрівся із українською громадою у США

Зеленський з дружиною зустрівся із українською громадою у США

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Сесія Генасамблеї ООН. Головне
Дата публікації
Перегляди
4587
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація