Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Зеленський на "нормандському саміті" хоче обговорити конкретні строки деокупації Донбасу

Зустріч країн "нормандської четвірки" відбудеться 9 грудня.

Президент України Володимир Зеленський на "нормандській зустрічі", яка відбудеться 9 грудня, хоче обговорити конкретні терміни припинення війни на Донбасі.

Про це президент сказав на підсумковій пресконференції з премʼєр-міністром Чехії Андрієм Бабишем, пише пресслужба Зеленського.

"Ми про це будемо говорити. Я буду піднімати це питання", - сказав президент України.

За словами Зеленського, він хоче говорити про деокупацію Донбасу з "більш-менш чіткими термінами".

"Кожен день ми можемо говорити про припинення війни на Донбасі, повернення наших територій. Але ми не можемо просто про це говорить. Потрібно домовлятися про повернення наших територій.  Я говорю про хоча б зрозумілі якісь терміни", - наголосив глава держави. 

Це саме стосується й повернення до України незаконно утримуваних громадян, наголосив Зеленський. "Є таке словосполучення, яке лунає в різних ЗМІ, як "обмін всіх на всіх". Воно хвилює всіх: мене особисто, наш уряд, суспільство. Важливе питання: "Коли?". Для мене відповідь – це конкретні терміни, найближчим часом", - каже він.

Як повідомлялося, пресслужба президента Володмира Зеленського підтвердила, що зустріч лідерів України, Німеччини, Франції та Росії у "нормандському форматі" відбудеться 9 грудня. Згодом цю дату також підтвердили у Кремлі. 

Раніше 16 вересня президент України Володимир Зеленський назвав основні три питання, які будуть обговорюватися на саміті – звільнення полонених за принципом "всіх на всіх", розведення військ по всій лінії фронту, а також умови проведення місцевих виборів на окупованих територіях.

ТСН.ua розповідає деталі кожного із цих пунктів та можливі перспективи цих домовленостей. 

Відео В АП назвали попередню дату зустрічі лідерів України, Франції, Німеччини та Росії

Це 9 грудня, Париж. Про проведення саміту по телефону Зеленський говорив із французьким президентом Еммануелем Макроном. Свою готовність до цього висловили і у відомстві канцлера Ангели Меркель. Те, що саміт "Нормандського формату" відбудеться до кінця 2019, раніше підтвердив і  міністр закордонних справ України Вадим Пристайко.  

В АП назвали попередню дату зустрічі лідерів України, Франції, Німеччини та Росії

Залиште свій коментар

Вибір редакції