Зеленський назвав головний аргумент для розпуску Верховної Ради

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Зеленський назвав головний аргумент для розпуску Верховної Ради

Сайт президента України

За словами президента, коаліції не існувало від 2016 року.

Головним аргументом для розпуску Верховної Ради є вкрай низька довіра українців до парламенту.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з головою Верховної Ради Андрієм Парубієм, його заступниками та лідерами депутатських фракцій і груп.

"Головним аргументом для розпуску Верховної Ради є дуже низька довіра громадян України до цієї інституції – 4%. Це – оцінка роботи парламенту і найвагоміший аргумент для припинення його повноважень. Я як гарант Конституції зобов’язаний гарантувати права громадян України. Юридична підстава для розпуску – від 2016 року не існувало коаліції", - сказав він.

Як зазначили у прес-службі глави держави, учасники зустрічі також обговорили дату проведення дочасних виборів, яка залежатиме від того, коли президент видасть указ про розпуск парламенту.

До того ж вони торкнулись питання скликання позачергового засідання Верховної Ради для ухвалення змін до чинного виборчого законодавства, зокрема щодо скасування мажоритарної системи та зниження прохідного бар’єра до 3%.

Окремо на зустрічі порушували питання звільнення українців з російського полону. Володимир Зеленський запропонував провести окрему розмову з представниками команди попереднього глави держави Петра Порошенка щодо цього.

Президент України Володимир Зеленський під час інавгураційної промови в стінах парламенту заявив, що розпускає Верховну Раду.

За результатами зустрічі було вирішено призначити дострокові вибори на липень цього року: 21 або 28 липня. 

Згодом представник команди президента Андрій Богдан заявив про можливе зменшення строків тендерних закупівель, які будуть проводитися ЦВК для провдення виборів до ВРУ. 

Представники фракцій "Народний фронт" і Блок Петра Порошенка назвали рішення сумнівним із точки зору дотримання норм законодавства, але готові до парламентської кампанії.

Наступна публікація