Зеленський назвав головний аргумент для розпуску Верховної Ради

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За словами президента, коаліції не існувало від 2016 року.

Головним аргументом для розпуску Верховної Ради є вкрай низька довіра українців до парламенту.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з головою Верховної Ради Андрієм Парубієм, його заступниками та лідерами депутатських фракцій і груп.

"Головним аргументом для розпуску Верховної Ради є дуже низька довіра громадян України до цієї інституції – 4%. Це – оцінка роботи парламенту і найвагоміший аргумент для припинення його повноважень. Я як гарант Конституції зобов’язаний гарантувати права громадян України. Юридична підстава для розпуску – від 2016 року не існувало коаліції", - сказав він.

Як зазначили у прес-службі глави держави, учасники зустрічі також обговорили дату проведення дочасних виборів, яка залежатиме від того, коли президент видасть указ про розпуск парламенту.

До того ж вони торкнулись питання скликання позачергового засідання Верховної Ради для ухвалення змін до чинного виборчого законодавства, зокрема щодо скасування мажоритарної системи та зниження прохідного бар’єра до 3%.

Окремо на зустрічі порушували питання звільнення українців з російського полону. Володимир Зеленський запропонував провести окрему розмову з представниками команди попереднього глави держави Петра Порошенка щодо цього.

Президент України Володимир Зеленський під час інавгураційної промови в стінах парламенту заявив, що розпускає Верховну Раду.

За результатами зустрічі було вирішено призначити дострокові вибори на липень цього року: 21 або 28 липня. 

Згодом представник команди президента Андрій Богдан заявив про можливе зменшення строків тендерних закупівель, які будуть проводитися ЦВК для провдення виборів до ВРУ. 

Представники фракцій "Народний фронт" і Блок Петра Порошенка назвали рішення сумнівним із точки зору дотримання норм законодавства, але готові до парламентської кампанії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції