Президент назвав три кроки, за яких можуть відбутися вибори на окупованому Донбасі

Дата публікації
Перегляди
8949
Президент назвав три кроки, за яких можуть відбутися вибори на окупованому Донбасі

Сайт президента України

Вибори можуть відбутися лише, коли Україна контролюватиме кордон.

Перемогою на сході України буде, перш за все, повернення всіх окупованих територій і відведення Росією своїх військ. І після того, як Україна поверне всіх утримуваних осіб та контроль над кордоном, можуть відбутися місцеві вибори.

Про це заявив президент Володимир Зеленський у ток-шоу Свобода слова Савіка Шустера.

Глава держави зауважив, що великодній обмін полоненими, який відбувся 16 квітня, це перемога. За словами Зеленського, наразі українська влада йде маленькими кроками до перемоги у війні з РФ. Так, було домовлено про проведення щотижневого засідання ТКГ у відеоформаті.

"Ми хочемо крокувати вперед. Бо тільки це нас наближує до глобального вирішення цього питання", - сказав Зеленський.

Також президент назвав три важливі кроки, після яких лише на окупованих територіях можуть відбутися місцеві вибори.

"Чесно, і без пафосу: для нас кожен із цих кроків – це перемога. Маленька, але ми хочемо бачити великий результат. Великий результат – повернемо наші території, буде виведення військ незаконних збройних формувань. Обов’язково будемо контролювати наш кордон із РФ і обов’язково там пройдуть вибори. Хоча всі говорять про місцеві вибори, я розумію, що це дуже важливо. Але важливо отримати свою територію, перш за все", - пояснив український президент.

Крім того, Володимир Зеленський наголосив, що важливо повернути всіх полонених українців, які потрапили у полон РФ.

"А коли ми всіх людей, яких катували там довгі вже роки, коли ми їх всіх побачимо?.. Чи вони мертві, то повернемо їх батькам і вшануємо їхню пам’ять. Чи вони, дай Боже, живі. Як це можна зробити? Треба мати доступ туди. Тому для мене найголовніше - вийдуть війська і ми зайдемо. І ми зайдемо й одразу повернемо своїх людей до життя. Потім кордон. Потім вибори", - підсумував Володимир Зеленський.

Як нині живуть колишні бранці, що повернулися в Україну під час минулого обміну

Як нині живуть колишні бранці, що повернулися в Україну під час минулого обміну

Нагадаємо, раніше помічник президента України Андрій Єрмак повідомив про те, що сподівається під час наступної зустрічі у нормандському форматі прийти з новим пакетом домовленостей, який передбачатиме серед іншого і проведення місцевих вибори на всій території України, включно з ОРДЛО у жовтні. 

Наступна публікація