Президент назвав три кроки, за яких можуть відбутися вибори на окупованому Донбасі

Дата публікації
Перегляди
8952
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Президент назвав три кроки, за яких можуть відбутися вибори на окупованому Донбасі

Фото: Сайт президента України

Вибори можуть відбутися лише, коли Україна контролюватиме кордон.

Перемогою на сході України буде, перш за все, повернення всіх окупованих територій і відведення Росією своїх військ. І після того, як Україна поверне всіх утримуваних осіб та контроль над кордоном, можуть відбутися місцеві вибори.

Про це заявив президент Володимир Зеленський у ток-шоу Свобода слова Савіка Шустера.

Глава держави зауважив, що великодній обмін полоненими, який відбувся 16 квітня, це перемога. За словами Зеленського, наразі українська влада йде маленькими кроками до перемоги у війні з РФ. Так, було домовлено про проведення щотижневого засідання ТКГ у відеоформаті.

"Ми хочемо крокувати вперед. Бо тільки це нас наближує до глобального вирішення цього питання", - сказав Зеленський.

Також президент назвав три важливі кроки, після яких лише на окупованих територіях можуть відбутися місцеві вибори.

"Чесно, і без пафосу: для нас кожен із цих кроків – це перемога. Маленька, але ми хочемо бачити великий результат. Великий результат – повернемо наші території, буде виведення військ незаконних збройних формувань. Обов’язково будемо контролювати наш кордон із РФ і обов’язково там пройдуть вибори. Хоча всі говорять про місцеві вибори, я розумію, що це дуже важливо. Але важливо отримати свою територію, перш за все", - пояснив український президент.

Крім того, Володимир Зеленський наголосив, що важливо повернути всіх полонених українців, які потрапили у полон РФ.

"А коли ми всіх людей, яких катували там довгі вже роки, коли ми їх всіх побачимо?.. Чи вони мертві, то повернемо їх батькам і вшануємо їхню пам’ять. Чи вони, дай Боже, живі. Як це можна зробити? Треба мати доступ туди. Тому для мене найголовніше - вийдуть війська і ми зайдемо. І ми зайдемо й одразу повернемо своїх людей до життя. Потім кордон. Потім вибори", - підсумував Володимир Зеленський.

Як нині живуть колишні бранці, що повернулися в Україну під час минулого обміну

Як нині живуть колишні бранці, що повернулися в Україну під час минулого обміну

Нагадаємо, раніше помічник президента України Андрій Єрмак повідомив про те, що сподівається під час наступної зустрічі у нормандському форматі прийти з новим пакетом домовленостей, який передбачатиме серед іншого і проведення місцевих вибори на всій території України, включно з ОРДЛО у жовтні. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Обмін полоненими
Дата публікації
Перегляди
8952
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація