Зеленський назвав три завдання для остаточного завершення децентралізації
Глава держави закликав нардепів ухвалити зміни до Конституції щодо децентралізації.

Децентралізація в Україні триває і 2021 року владі потрібно виконати декілька дуже важливих пріоритетних завдань для її остаточного завершення. Зокрема, слід внести зміни до Конституції щодо відносин між центральними та місцевими органами влади, а також ухвалити законодавство про місцеві референдуми та щодо самоврядування у міських громадах.
Про це заявив президент Володимир Зеленський під час Всеукраїнського форуму "Україна 30".
"Наш рух продовжується, бо остаточно децентралізацію ще не завершено, і цьогоріч ми маємо вирішити декілька дуже важливих, пріоритетних завдань. Перше – ухвалити зміни до Конституції України щодо відносин між центральними та місцевими органами влади. Йдеться, зокрема, про інститут префектів та ліквідацію місцевих адміністрацій", – заявив український лідер.
Володимир Зеленський розповів, що завданням префектів буде контроль за дотриманням Конституції та законів України. Вони, зі слів президента, "стануть запорукою унітарного устрою нашої держави". Своєю чергою, президент закликав нардепів ухвалити зміни до Конституції щодо децентралізації.
"Ці зміни обговорювалися з лідерами місцевого самоврядування, нашими українськими науковцями та експертами протягом року. Час переходити від обговорень до справжніх дій", – сказав Зеленський.
Другим важливим завданням є розробка та ухвалення нормативних актів, які врахують специфіку самоврядування у міських громадах і дадуть містам імпульс та можливості для розвитку.
"Третє завдання – розробити й ухвалити законодавство про місцеві референдуми. Це посилить вплив громади на діяльність місцевої влади та ухвалення ключових рішень саме на місцях. Ми маємо вийти на остаточну формулу управління на місцевому рівні: громади – вирішують, люди – впливають, і разом з державою – контролюють", – додав Зеленський.
Також у межах децентралізації з ініціативи президента Володимира Зеленського створюється конгрес місцевих і регіональних влад. Конгрес буде створено для діалогу та пошуку важливих державних рішень.
"Відносини між центром і громадами повинні стати абсолютно новими, я б навіть сказав, якісно новими. Вони повинні бути конструктивними, прозорими й ефективними. Для цього ми створюємо конгрес місцевих і регіональних влад при президенті України", – заявив Зеленський.
Також президент нагадав, що в Україні вже запроваджено нову систему районів, впорядковано розподіл повноважень між районами та громадами, які отримали кошти, повноваження та ресурси, зокрема земельні.
Читайте також:
- Кабмін оновив структуру місцевих державних адміністрацій: що змінилося
- Змінилося буквально все: за що тепер відповідає місцева влада і як ділитимуть повноваження ради районів та громад
- Зеленський утворив Раду соціального розвитку регіонів: що вона забезпечуватиме
Відео Децентралізація: в Україні повністю оновили місцеву владу
Напевне, ніколи в історії України, місцеві вибори не були такими популярними серед політичних партій. За новими правилами, балотуватися в депутати самостійно можна лише там, де живе до 10 тисяч виборців. Тому за мандати цього разу змагалися рекордні 194 партії. Оновлювали сьогодні усю місцеву владу. Обирали і переобирали голів громад, ради міські, селищні, обласні та районні. В Україні триває реформа децентралізації. А це означає, що завтра ми остаточно прокинемося в новій країні. Через війну та окупацію голосування сьогодні відбувалось не у всіх районах. Докладніше – далі.
