Зеленський обговорив з Трюдо неповернення Росії до "Великої сімки"

Зеленський обговорив з Трюдо неповернення Росії до "Великої сімки"

Фото: Сайт президента України

Канада виступає проти повернення РФ.

Президент України Володимир Зеленський телефоном переговорив із прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо. Говорили про ситуацію на Донбасі та неповернення Росії до "Великої сімки" - об'єднання найпотужніших країн світу.

"Глава держави подякував за послідовну позицію Канади щодо неможливості повернення Росії до "Великої сімки" в умовах агресії, яка триває на Донбасі, та окупації Криму. Він також зазначив, що у ситуації, коли продовжують гинути українці, необхідно не повертати Росію до "сімки", а змушувати її виконувати свої зобов’язання. Володимир Зеленський подякував Джастіну Трюдо за готовність дотримуватися тієї ж принципової позиції щодо неприйнятності повернення РФ до "Великої сімки", яку він продемонстрував ще під час минулорічного саміту G7 у Канаді", - ідеться в повідомленні пресслужби президента.

Зеленський й Трюдо домовилися продовжити обговорення проблематики протидії агресивній політиці Росії та захисту інтересів України після саміту "Великої сімки" у Франції, який відбудеться 24-26 серпня.

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп висловив думку, що РФ повинна бути представлена серед найвпливовіших країн світу.  Ця заява пролунала напередодні чергового саміту лідерів Франції, Німеччини, Великої Британії, Італії, Канади, США та Японії. Також повідомлялося, що американський та французький лідери домовилися запросити РФ на саміт 2020 року. Натомість державний секретар Сполучених Штатів Рекс Тіллерсон запевнив, що РФ не повернеться до G7 доки не припинить агресію проти України і не відновить її суверенітет.

Тим часом в Міністерстві закордонних справ України перелічили умови повернення Росії до G7.

Велика Британія та Німеччина виступили проти негайного повернення РФ до G7

Велика Британія та Німеччина виступили проти негайного повернення РФ до G7

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Наступна публікація