Зеленський оцінив ймовірність повномасштабної війни з РФ

Зеленський оцінив ймовірність повномасштабної війни з РФ

president

РФ не поспішає відводити війська від кордонів.

Президент України Володимир Зеленський запевнив, що останнім часом рівень напруженості на кордонах зменшився, але РФ не відвела велику частину своїх військ.

Про це він заявив на форумі "Україна 30. Безпека країни".

За словами Зеленського повномасштабної війни з Росією точно не буде, хоча така ймовірність існувала.

"Потужна ескалація могла би бути. Я вважаю, що на сьогодні це зупинилося. Ймовірність ескалації зменшилась. Віримо, що війни точно не буде, повномасштаної", - заявив Зеленський.

Він додав, що не спостерігається зменшення російських військ біля кордонів України. Відвели лише 3,5 тисяч солдатів з Криму.

"Ми розуміємо, що десь 3,5 тис. людей військового контингенту (Росії) пішли назад, але тільки ті, хто були на території тимчасово окупованого Криму. Більше відведення ми не бачимо, - розповів президент. - Що стосується контингенту і техніки на кордонах України і Росії. Ми зменшення там не фіксуємо, збільшення також не фіксуємо. Дуже повільно вони відходять назад".

Раніше, держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що у Вашингтоні стежать за відведенням російських військ від українського кордону. За його словами, Штати не прагнуть ескалації з Москвою, але якщо Росія вдасться до агресивних кроків, то отримає відповідну реакцію з боку США.

Своєю чергою голова Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко заявив, що існує ймовірність наступу Росії з території тимчасово окупованого Криму.

Новини світу: США стежать за відведенням російських військ від українського кордону

Новини світу: США стежать за відведенням російських військ від українського кордону