Зеленський підписав указ щодо протидії рейдерству

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В Офісі президента розповіли, як боротимуться з рейдерами.

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, спрямований на протидію рейдерству.

Про це повідомили у пресслужбі глави держави.

"Питання рейдерства стало одним із найболючіших для бізнесу. За різними оцінками, протягом останніх шести років відбулося понад три тисячі захоплень. Зазвичай це зміна власника через підробку документів, через реєстраторів, яких не існує, або "дірки" у реєстрі. Схеми різні, а суть одна. Сьогоднішнє рішення – це реальний крок, щоб покласти цьому край", – заявив заступник керівника Офісу президента Олексій Гончарук.

За його словами, раніше в ручному режимі проводилося відключення недобросовісних реєстраторів, однак рейдерство залишалося.

"Тому указ, серед іншого, передбачає розробку та ухвалення найближчим часом законопроекту для усунення прогалин у законодавстві, що дають змогу рейдерам нищити бізнес і відбирати нерухомість", - додав він.

Як зазначили у президента, документ містить набір інструментів, що будуть впроваджені найближчим часом для належного захисту власників бізнесу та протидії позбавленню їх майнових прав. Зокрема, передбачається внести зміни до програмного забезпечення державних реєстрів, що істотно зменшить ризики та частоту рейдерства.

Серед ключових технологічних змін – автоматичний моніторинг ризикових транзакцій із подальшим підтвердженням чи зупинкою реєстраційних дій, створення бек-офісу, що переглядатиме транзакції з підвищеним ризиком, фото- та відеофіксація учасників транзакцій; запровадження додаткового підтвердження здійснення реєстраційних операцій (наприклад, SMS-пароль або MobileID) та додаткової авторизації учасників транзакції (наприклад, ЕЦП).

Нагадаємо, раніше президент назвав боротьбу з рейдерством одним із пріоритетів у розвитку української економіки. Разом із цим глава держави виокремив боротьбу з корупцією і контрабандою.

Залиште свій коментар

Вибір редакції