Зеленський підписав закон про парламентські тимчасові слідчі комісії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Парламент ухвалив документ 19 грудня 2019 року. 

Президент Володимир Зеленський підписав закон "Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України", який парламент ухвалив 19 грудня 2019 року. 

Про це повідомляється на офіційному сайті глави держави. 

Документ визначає повноваження, порядок створення та роботи тимчасових слідчих комісій і тимчасових спеціальних комісій парламенту. За законом, ТСК - це колегіальний тимчасовий орган парламенту, що утворюється з числа народних депутатів для парламентського контролю шляхом проведення розслідування з питань, що становлять суспільний інтерес.

Комісія може утворюватися щодо здійснення правосуддя судом, встановлення наявності чи відсутності вини особи у вчиненні кримінального правопорушення або ж щодо вирішення питання, яке є предметом її діяльності.

Документ визначає, що тимчасова спеціальна комісія – це колегіальний тимчасовий орган парламенту, що створюється з числа народних депутатів для підготовки й попереднього розгляду питань, а також для підготовки та доопрацювання проектів законів та інших актів Верховної Ради на правах головного комітету, якщо предмет правового регулювання таких проектів не належить до предметів відання комітетів, що існують.

Ця комісія здійснює повноваження головного комітету, а також вирішує проблему фінансового та матеріально-технічного забезпечення ТСК і  встановлює відповідальність за невиконання вимог закону.

Підписаний президентом закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Як повідомлялося, 24 вересня президент ветував закон про тимчасові спеціальні слідчі комісії Верховної Ради, в якому передбачені положення щодо запровадження процедури імпічменту президента. Тодішній закон про ТСК ухвалив парламент попереднього скликання 6 червня.

Відео Депутати надали собі право контролювати слідство у резонансних справах

ВР не звільнила міністрів оборони та закордонних справ, а також голову СБУ. Ці посадовці входять до президентської квоти і Зеленський вніс подання на їхню відставку. Депутати пояснюють: президент не зробив одночасне подання на призначення, а залишати такі важливі відомства без керівництва не можна. Водночас парламент ухвалив закон про тимчасові слідчі комісії і наділив себе додатковими повноваженнями.    

Депутати надали собі право контролювати слідство у резонансних справах

Залиште свій коментар

Вибір редакції