Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Зеленський підписав закон про покарання за незаконне збагачення

Законопроєкт у Раді зареєстрував сам Зеленський.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про відповідальність за незаконне збагачення.

Про це 25 листопада повідомляється на сайті глави держави.

Згідно з документом, Кримінальний кодекс України має доповнити стаття 368-5 "Незаконне збагачення", яка визначає, що набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, активів, вартість яких перевищує її доходи на понад 15 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (225 тисяч гривень), карається позбавленням волі терміном від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю терміном до 3 років.

Йдеться про грошові кошти (зокрема, готівку, гроші, що розміщено на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах), інше майно, майнові права, нематеріальні активи, зокрема криптовалюти, обсяг зменшення фінансових зобов`язань, а також роботи чи послуги, надані особі, уповноваженій на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. 

Верховна Рада України проголосувала за цей законопроєкт в другому читанні під час засідання 31 жовтня.

Відео Іноземні партнери підтримали законопроект Зеленського про незаконне збагачення

Не лише за ґрати, а й конфіскація. Вже у четвер, сподіваються в Адміністрації президента, до порядку денного може потрапити проект закону про незаконне збагачення. Документ, кажуть, кардинально відрізняється від попередньої редакції. Її, спочатку підтримала Верховна Рада, а пізніше скасував Конституційний суд. У оновленій версії, кажуть в команді президента, всі спірні пункти переписали.  

Іноземні партнери підтримали законопроект Зеленського про незаконне збагачення

Нагадаємо, у лютому Конституційний Суд України визнав статтю про незаконне збагачення "такою, що не відповідає Конституції України (є неконституційною)". Зазначимо, що саме впровадження статті про незаконне збагачення у 2015 році було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов’язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом.

Рішення КС одразу розкритикували різні політичні сили. Водночас, тодішній президент Петро Порошенко пообіцяв після оприлюднення рішення щодо статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення внести до Верховної Ради новий законопроєкт щодо відповідальності чиновників за незаконне збагачення. Він пообіцяв, що проєкт закону у новій редакції буде виписаний так, "що комар носа не підточить".

Своєю чергою ЄС, США, МВФ та Світовий банк вважають, що нові законопроєкти щодо поновлення статті про незаконне збагачення у Кримінальному кодексі, зокрема й запропонований тодішнім президентом Петром Порошенком, не можуть стати ефективним засобом у боротьбі з корупцією та повинні бути переглянуті.

3 червня Верховна Рада зареєструвала законопроєкт президента України Володимира Зеленського про повернення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення. Він пропонує цивільну конфіскацію незаконно отриманого майна, а також можливість притягнути до відповідальності осіб, які здійснили злочин у попередні 3 роки до ухвалення законопроєкту. Однак Рада 6 червня відмовилась розглядати цей документ.

Залиште свій коментар

Вибір редакції