Зеленський підписав закон про спрощення вступу для абітурієнтів з окупованих територій

Мешканці окупованих територій Донбасу та Криму зможуть вступати за результатами вступних іспитів.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо можливості вступу до українських вишів мешканців тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму без зовнішнього незалежного оцінювання.

Про це повідомили у пресслужбі глави держави.

"Ми боремося за молодь на тимчасово окупованих територіях, за їхній розум і талант. Тому потрібно максимально заохочувати таких випускників переїжджати на підконтрольну Україні територію, вступати в наші заклади освіти, навчатися в українській системі освіти", – сказав Зеленський.

Зазначимо, закон розширює права вступу до закладів вищої освіти абітурієнтів з тимчасово окупованих територій Криму, Донбасу та населених пунктів, що перебувають на лінії зіткнення. Зокрема, вони зможуть вступити до будь-якого закладу вищої освіти за квотою, розмір якої визначає Міністерство освіти і науки України.

До того ж вступ для цих абітурієнтів відбуватиметься за результатами вступних іспитів або на основі ЗНО – за власним вибором.

Закон набирає чинності на наступний день після опублікування.

Нагадаємо, що Верховна Рада України на позачерговому засіданні 3 липня проголосувала за спрощення вступу у заклади вищої освіти випускникам шкіл з тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей і Криму.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів