Зеленський підписав закон про викривачів корупції

Зеленський підписав закон про викривачів корупції

Фото: Інвестиційний форум RE:think

В Офісі президента звітують про наближення до кращих світових стандартів.

Ухвалені парламентом 17 жовтня зміни до закону про запобігання корупції підписані главою держави. Про це повідомила президентська пресслужба 13 листопада.

В Офісі президента наголосили, що нова редакція документу вдосконалює законодавство України у сфері захисту викривачів корупції. Відтепер воно буде узгоджене з "міжнародними стандартами та найкращими практиками". У Зеленського очікують від цього зниження рівня корупції у державі, а відтак і розвитку економіки та зростання добробуту громадян.

"Цей закон визначає правовий статус викривачів – осіб, що повідомили про вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення, а також встановлює права, гарантії та механізми захисту цих осіб та осіб, прирівняних до них. Також закон встановлює умови для розкриття інформації про корупцію, унормовує порядок розкриття інформації викривачем корупції, звільнення від юридичної відповідальності викривачів корупції за розкриття інформації про корупційне або пов'язане з корупцією правопорушення, а також забезпечення державного захисту викривачів корупції, зокрема захисту їхніх трудових прав", - розповіли в пресслужбі президента України.

Корупційна схема, кулуарні чвари і нова перевірка: депутати від "Слуги народу" свідчитимуть в НАБУ

Корупційна схема, кулуарні чвари і нова перевірка: депутати від "Слуги народу" свідчитимуть в НАБУ

Нагадаємо, 17 жовтня фігурант резонансного розслідування про корупцію в "Укроборонпромі" та колишній член ради національної безпеки і оборони Олег Гладковський намагався вилетіти з України, втім його не пропустили. Згодом Гладковський вирушив до ресторану біля Бориспільської траси, де його затримало НАБУ. Там підтвердили затримання експершого заступника секретаря РНБО за підозрою у зловживанні службовим становищем (ч.2 ст. 364 КК України).

18 жовтня детективи Національного антикорупційного бюро України повідомили Гладковському про підозру. 

Згідно з даними слідства, експосадовець використав надану йому владу і службове становище всупереч інтересам служби з метою отримання неправомірної вигоди структурою, в якій він є кінцевим власником, а саме — ПАТ "Автомобільна компанія "Богдан Моторс". Внаслідок таких дій державі завдано понад 10,62 млн грн збитків.

Окрім цього, детективи НАБУ встановили, що колишній посадовець не задекларував доходи дружини, отримані нею від здачі в оренду елітної нерухомості в центрі Києва, про які йому було достовірно відомо. Йдеться про доходи у розмірі: 54 тис. дол. США (за 2016 рік), 63 тис. дол. США (за 2017 рік) та 47,5 тис. дол. США (за 2018 рік). 

Раніше журналісти-розслідувачі оприлюднили масштабне розслідування про корупцію і розкрадання в оборонному комплексі України. За даними журналістів, до схеми виведення з української оборонки сотень мільйонів гривень причетний друг і партнер Порошенка, ексчлен Ради національної безпеки і оборони Олег Гладковський, його 22-річний син Ігор і гендиректор "Укроборонпрому" Павло Букін. Оприлюднили секретну переписку учасників злочинної схеми, внутрішні документи, докази домовленостей про хабарі. Розмір розкрадання становить не менше 250 мільйонів гривень. Антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження, а Гладковського звільнили з РНБО.

Експрезидент України Петро Порошенко після оприлюднення журналістського розслідування увів в дію рішення РНБО про реформування оборонно-промислового комплексу та підвищення рівня прозорості виконання державного оборонного замовлення.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Наступна публікація