Зеленський підписав закон про заборону вирубки лісів на гірських схилах Карпат

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Закон спрямований на збереження лісів Карпат від суцільного вирубування.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про заборону на проведення суцільних рубок головного користування ялицево-букових лісів на стрімких схилах Карпатського регіону.

Про це повідомили у пресслужбі глави держави.

"Закон вдосконалює систему охорони ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону від суцільного вирубування. Реалізація норм закону сприятиме збереженню лісів, попередженню суцільного вирубування ялицево-букових лісів Карпатського регіону, а також захисту Карпатського регіону від стихійних лих та природних катаклізмів", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається у пояснювальній записці, 2000 року було ухвалено закон, який вводив 10-річний мораторій на проведення суцільних рубок головного користування в ялицево-букових деревостанах на стрімких схилах в Карпатському регіоні. Проте 2011 року мораторій перестав діяти, і відповідно, знову з’явилася можливість проводити суцільні рубки.

Відео Мораторій на вирубування пралісу спровокував лісорубів зрізати побільше унікальних дерев

Журналісти ТСН.Тижня дослідили масштабні вирубування унікальних пралісів. Їх винищують, попри спеціальний закон та мораторій. За даними лісозахисників, із початку дії мораторію на вирубування пралісу, зрубано понад 500 гектарів, а за останні 5 років - понад 10 тисяч гектарів.

Мораторій на вирубування пралісу спровокував лісорубів зрізати побільше унікальних дерев

Окрім цього, підписаний закон передбачає встановлення заборони проведення рубок головного користування в національних природних парках та заказниках.

Нагадаємо, раніше СБУ викрила схему незаконного вирубування лісу у Житомирській області на 14 млн гривень. Лісоматеріали легалізували через низку підприємств, оформлених на безхатченків, готову продукцію експортували до Європи. За попередніми оцінками, за час функціонування схеми зловмисники встигли вивезти за кордон продукції на понад 14 мільйонів гривень.

Залиште свій коментар

Вибір редакції