Зеленський підписав закон про збільшення бюджету-2021: на що підуть додаткові 40 мільярдів

Дата публікації
Перегляди
1448
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Зеленський підписав закон про збільшення бюджету-2021: на що підуть додаткові 40 мільярдів

Фото: УНІАН

40 мільярдів додаткових надходжень до держбюджету будуть витрачені на медицину та "соціалку".

Президент Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до закону про держбюджет-2021, який Рада ухвалила 8 жовтня.

Про це повідомляє Офіс президента.

"У зв'язку з прогнозованим перевиконанням дохідної частини державного бюджету до кінця поточного року майже на 40 млрд грн, Верховна Рада збільшила фінансування нагальних потреб, зокрема соціальної підтримки населення, виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та реалізації інфраструктурних проєктів", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що збільшили показники доходів та видатків держбюджету-2021 за загальним фондом на 39,6 млрд грн.

Зокрема, підвищення доходів передбачене завдяки податку на прибуток підприємств - на 30 млрд грн; ПДВ з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування - на 2 млрд грн; ПДВ з увезених на митну територію України товарів - на 6,9 млрд грн; зборів на обов'язкове державне пенсійне страхування під час набуття права власності на легкові автомобілі - на 0,75 млрд грн.

"Додаткові доходи скерують на розв'язання невідкладних соціальних питань та реалізацію важливих інфраструктурних проєктів. Зокрема, 12,05 млрд грн буде спрямовано на пільги та житлові субсидії громадянам на оплату житлово-комунальних послуг. На розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення - 15 млрд грн", - додали в ОП.

Ще 4,1 млрд грн передбачено на виплату грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України, 2 млрд грн - на реалізацію програми державних гарантій медичного обслуговування населення.

1 млрд грн спрямують на погашення заборгованості із заробітної плати працівникам державних вугледобувних підприємств.

Також кошти передбачені на субвенції місцевим бюджетам для реалізації інфраструктурних проєктів та розвитку об'єктів соціально-культурної сфери і здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку територій (відповідно 1,5 млрд грн і 2,5 млрд грн).

На субвенції місцевим бюджетам для грошової компенсації за житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які брали участь в антитерористичній операції, та для учасників Революції Гідності буде спрямовано відповідно 282 млн грн і 4 млн грн.

Нагадаємо:

15 вересня Кабінет міністрів України погодив проєкт бюджету на 2022 рік. Більш детально про те, куди та скільки коштів планують виділити - у матеріалі ТСН.ua.

Читайте також:

Чи буде бюджет України 2022 року таким, яким його презентували

Чи буде бюджет України 2022 року таким, яким його презентували

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber

Дата публікації
Перегляди
1448
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Стаття з добірки новин:
Держбюджет-2020
Наступна публікація