Зеленський підписав закон, що дозволяє заборонити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі

Зеленський підписав закон, що дозволяє заборонити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі

Сайт президента України

Закон забезпечить сертифікацію оператора системи передавання електроенергії відповідно до вимог ЄС.

Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо сертифікації оператора передавання електроенергії відповідно до вимог ЄС, що передбачає введення заборони на імпорт електроенергії з Росії та Білорусі.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Згідно з законом, оператор передачі електроенергії зможе отримати сертифікат ISO (Independent System Operator). Ця модель передбачає, що оператор користується майном, яке забезпечує цілісність об’єднаної енергетичної системи України, водночас це майно залишається у власності держави.

Власник системи передавання не повинен мати права управління або контролю за тими, хто виробляє або постачає електроенергію. Управляти такими об’єктами державної власності може лише уповноважене урядом Міністерство.

Окремим пунктом у законі передбачено повноваження національного регулятора НКРЕКП припинити імпорт електроенергії з Росії та Білорусі. Для цього комісія повинна анулювати всі підсумки аукціонів із доступу до міждержавних мереж для постачання з Росії та Білорусі, які не є членами Енергетичної спільноти ЄС.

Нагадаємо, Україна імпортувала електроенергію з РФ від осені 2019 року – після чотирирічної перерви. У березні 2020 року заборону ввели знову, а вже 1 лютого 2021 року на сайті "Укренерго" з'явилася інформація, що Україна відновила імпорт електроенергії з Росії обсягом 200 МВт-год.

Водночас як повідомлялося, президент Володимир Зеленський заявляв про необхідність обмеження імпорту електроенергії з Росії і Білорусі. Відповідний закон Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому 15 квітня.