Зеленський після зустрічі з нардепами "СН" відкликав свій законопроєкт про децентралізацію

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Документ планують допрацьовувати.

Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 16 січня, зустрівся із заступниками голови фракції політичної партії "Слуга Народу". Про це повідомила його пресслужба.

Під час зустрічі політики обговорювали децентралізацію.

"Учасники відзначили консенсус стосовно стратегічних завдань цієї реформи – створення в Україні системи спроможних місцевих громад. Розвиток місцевого самоврядування повинен поєднуватися з дієвими конституційними механізмами захисту державного суверенітету та територіальної цілісності, а також конституційних прав і свобод громадян", - йдеться у повідомленні Офісу президента.

І Зеленський, і нардепи погодилися, що змін до Конституції щодо реформи децентралізації потребує детального обговорення та консультацій з представниками всіх сторін. За підсумками зустрічі український президент вирішив відкликати  поданий ним раніше проєкт закону  "Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)" (реєстраційний номер 2598) і скерувати його на доопрацювання.

Подробиці зустрічі зі "Слугами народу" та причини рішення про відкликання законопроєкту розкрила нардепка Євгенія Кравчук. За її словами, політики хочуть знайти модель, яка дозволить створити спроможні громади, і при цьому не завдасть шкоди суверенітету і територіальній цілісності.

"Володимир Зеленський дослухався до всіх позицій. Особливо, - до місцевого самоврядування. Сьогодні вранці ми ще раз обмінялися думками і президент вирішив відкликати законопроект 2598 та направити його на доопрацювання", - написала Кравчук у фейсбуці.

Сьогодні вранці у нас була зустріч з Президентом Зеленським, на якій був присутній David Braun, Oleksandr Korniyenko і...

Опубліковано Yevheniya Kravchuk Четвер, 16 січня 2020 р.

Вона додала, що поглиблено проходитимуть  консультації з експертами,  виконавчою владою та  місцевим самоврядуванням.

"Якщо потрібен час для напрацювання кращого рішення, то для цього немає жодних перешкод. Але децентралізацію буде успішно завершено, і це буде зроблено вже цього року", - підсумувала Кравчук. 

Нагадаємо, проєкт закону щодо внесення змін до Конституції України щодо децентралізації президент України подав до парламенту 13 грудня. Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія повідомив про проведення позачергового засідання Верховної Ради для розгляду цього законопроєкту. Засідання мали провести 24 січня. 

Представники місцевого самоврядування закон розкритикували і попросили його допрацювати. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції