Зеленський обіцяє відновити кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях до кінця року

Зеленський обіцяє відновити кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях до кінця року

Фото: УНІАН

Зеленський анонсував реформу судової системи.

В Україні для виходу з конституційної кризи планують відновити кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях до кінця 2020 року, повернути всі контрольні функції до НАЗК та вирішити питання Конституційного суду.

Про це президент Володимир Зеленський повідомив під час відеозустрічі з послами країн "Великої сімки" та ЄС.

Окремо глава держави наголосив на необхідності реформи судової системи.

"Переконаний, що є нагальна потреба відновити довіру громадян України до судової системи. Саме зараз - найкращий час для реалізації судової реформи", - сказав він.

Зеленський наголосив на відновленні роботи Комісії з питань правової реформи, а також розповів про консультації з міжнародними партнерами щодо відповідних законодавчих ініціатив.

Посли G7 висловили президенту підтримку в реалізації судової реформи, яка "є ключовим чинником для переходу України на новий рівень євроінтеграції", а також підтримали швидку реакцію української влади на рішення Конституційного суду.

Сторони погодилися, що потрібно забезпечити процедуру чесного та прозорого відбору нових суддів КСУ.

Нагадаємо, суперечливе рішення Конституційного суду щодо скасування кримінальної відповідальності за недостовірне декларування збурило суспільство, оскільки воно фактично "обнулює" ключові реформи в Україні й, імовірно, може мати негативні наслідки для держави.

У ніч проти 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, який передбачає припинення повноважень суддів КСУ, а їхнє рішення про скасування частини антикорупційного законодавства пропонує визнати таким, що не має правових наслідків. 

Відповідно до розпорядження Кабінету міністрів, доступ до публічних декларацій відновлено, а Національне агентство з протидії корупції знову може проводити спецперевірки, що розблоковує призначення посадовців всіх рівнів. 

Водночас ані законопроєкт Зеленського про розпуск Конституційного суду, ані законопроєкт спікера Дмитра Разумкова щодо відновлення норм про незаконне збагачення поки не розглядали. Таким чином, вирішення ситуації з КСУ відкладається щонайменше до наступного пленарного тижня, тобто до 1 грудня, якщо заради нього не вирішать скликати позачергове засідання Ради. 

Раніше Зеленський поділився методами виходу із конституційної кризи, розповів про умови розпуску Верховної Ради та як обирати незалежних суддів до КСУ. Детальніше - за посиланням.

Уряд схильний до компромісного виходу з конституційної кризи

Уряд схильний до компромісного виходу з конституційної кризи

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Наступна публікація