Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Зеленський пообіцяв підписати закон про добровольців, щойно його повністю ухвалить Рада

Добровольцям нададуть статуси учасників бойових дій та відповідні соціальні гарантії.

Президент України Володимир Зеленський пообіцяв підписати законопроєкт про добровольців, який сьогодні, 29 жовтня, в першому читанні ухвалила Верховна Рада.

Ідеться про законопроєкт №2045-1 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання статусу та соціальних гарантій окремим особам із числа учасників антитерористичної операції".

"Кожен з нас у боргу перед добровольцями, які захищали нашу Україну. Думаю, що це – правильна відповідь. На жаль, це відбувається лише зараз, а не п’ять років тому", – сказав Зеленський, якого цитує його пресслужба.

Парламент планує ухвалити документ у другому читанні та в цілому до 15 листопада. Президент обіцяє його підписати.

Зеленський підкреслив, що законопроєкт допоможе добровольцям отримати статус учасників бойових дій та відповідні соціальні гарантії, які мають військові, що перебували на службі.

"Несправедливість нинішнього законодавства полягає у тому, що добровольці, які дістали поранення чи контузію, можуть отримати статус інваліда війни, але чомусь не можуть отримати статус учасника бойових дій. Це – неповага до гідності, військової честі людей, які теж взяли в руки зброю, вирушили на схід України та захищали нашу незалежність", – зазначив президент.

Для отримання статусу учасника бойових дій добровольцям, які виконували завдання в зоні проведення АТО у співпраці з представниками силових структур, але не мають документального підтвердження, потрібно буде надати нотаріально завірені свідчення осіб, котрі воювали разом з ними.

"Така процедура, можливо, для когось є неідеальною з точки зору букви закону, але, нам здається, вона відповідає духу закону. Ми розуміємо, що на початку війни перед військовими стояли зовсім інші завдання, і не завжди діловодство було в пріоритеті", – зазначив Зеленський.

Нагадаємо, 16 серпня повідомлялося, що Кабінет міністрів України створив Єдиний державний реєстр ветеранів війни. До реєстру планується вносити інформацію про ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед державою, постраждалих учасників Євромайдану 2013-2014 років і членів їхніх сімей.

Відео Заступник голови Нацполіції заявив, що добровольці вивезли свою зброю із Золотого-4

Цю інформацію оприлюднили на офіційний сторінці МВС. Нині, за даними правоохоронців, в районі підготовки до розведення сил біля Золотого-4 та Катеринівки перебуває лише група волонтерів. Здати зброю у чоловіків, які є бійцями полку "Азов", у суботу під час емоційної розмови вимагав президент.    

Заступник голови Нацполіції заявив, що добровольці вивезли свою зброю із Золотого-4

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції