Зеленський поскаржився, що йому не дають зустрічатися і домовлятися з олігархами

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент вважає такі розмови необхідними та хоче, аби вони були відкритими.

Президент України Володимир Зеленський вважає, що з українськими олігархами слід зустрічатися та домовлятися, але зробити це неможливо через негативну реакцію суспільства.

Про це він сказав під час прессмарафону, відповідаючи на запитання щодо стурбованості МВФ щодо "Приватбанку" та потребу "вгамувати" бізнесмена Ігоря Коломойського.

Зеленський наголосив, що Коломойський знає, його позицію щодо "Приватбанку" - "захищати інтереси держави", хоч і не говорив з ним про це. Водночас президент вважає, що з бізнесменом слід було б поговорити про "Приватбанк", залучити міжнародних експертів, але зробити це не вдається.

"Ми хотіли робити всі ці розмови відкритими та відвертим, хотіли запросити всіх олігархів, обговорити червоні лінії, правила, складні питання, їхні гасла, але з’явилося одне фото, коли прийшов Коломойський на зустріч про енергетичні питання, і самі ж міжнародні експерти, суспільство, ЗМІ почали казати: "А, зрозуміло, почали домовлятися, почали вирішувати"", - заявив Зеленський.

"Ну якщо так не можна, шановне суспільство, тоді все в суд", сказав глава держави і відзначив, що в судах не все "чесно і чисто", і не в усіх справах Україна може перемогти.

"А тому треба ще на березі, до суду про це домовитися. Тому домовлятися має експерт міжнародний. Я вважаю, що треба домовлятися, але я не отримав жодної підтримки. А як я можу вирішувати питання, не спілкуючись з людьми", - сказав Зеленський.

"Будь ласка, Національний банк, суд, Коломойський, хай займаються", додав він і зазначив, що і відповідальність у разі програшу будуть нести залучені в справу люди.

"Угода (з Коломойським щодо "Приватбанку" - ред.) може бути. Якщо ми дізнаємося про нашу слабкість в тій чи інші справі, то треба розмовляти. А для цього треба сісти з ним і сказати: так не буде, в держави грошей не буде, ніхто нічого не поверне, давай врегульовувати. Але ж мені не дають можливість це зробити", - поскаржився Зеленський.

Він наголосив, що готовий з будь-яким олігархам сісти поговорити, запросити для цього з уряду, "бо вони стали багатими в нашій країні, і мають попрацювати на нашу країну".

Зеленський впевнений, що олігархи погодяться розмовляти і допомагати країні, "бо в нас війна, а за воєнного стану їхні активи нічого не будуть коштувати".

Раніше повідомлялося, що 18 квітня Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення про незаконність націоналізації "ПриватБанку" через порушення процедури, яка визначена на законодавчому рівні. На інформацію одразу відреагували в НБУ та самому "ПриватБанку". Перші заявили, що рішення адмінсуду не вплине на економаічну стабільність державі, у "ПриватБанку" теж переконували, що робота фінустанови ніяк не порушилася і продовжує бути стабільною.

Своєю чергою президент України Петро Порошенко з цього приводу скликав засідання РНБО, де доручив Службі безпеки та Генеральній прокуратурі після завершення всіх необхідних судових процедур оцінити, чи є підстави для порушення кримінальної справи щодо суддів.

Зазначимо, рішення про націоналізацію банку державою було ухвалено 18 грудня 2016 року. Причина - нестача в капіталі "ПриватБанку", яку виявили за результатами стрес-тестування. Після цього бізнесмен Ігор Коломойський подав позов до суду та пояснив це тим, що питання націоналізації фінансової установи для нього є прициповим

Чергове засідання у справ "ПриватБанку" відбудеться 17 жовтня.

Залиште свій коментар

Вибір редакції