Зеленський представив План перемоги в Раді: що він містить

Зеленський представив План перемоги в Раді: що він містить

Володимир Зеленський. / Фото: Associated Press

План Зеленського складається з п'яти пунктів і трьох таємних додатків

У середу, 16 жовтня, президент Володимир Зеленський представив План перемоги у Верховній Раді України.

Про це стало відом з виступу глави держави у парламенті 16 жовтня. 

"План перемоги має працювати для того, аби прокласти міст до другого саміту миру, аби поставити крапку в війні. Якщо план підтримають, ми можемо завершити війну не пізніше наступного року", - наголосив Зеленський. 

Президент заявив, що агресорка Росія не шукає чесного миру, а її правитель Володимир Путін хоче тільки війни. Тож, переконаний Зеленський, якшо Україна спільно з партнерами не посилиться зараз, то диктатор РФ "суттєво посилиться в наступному році аби назавжди відкинути дипломатію".

"Ми повинні змінити обставини, щоб війна закінчилася безвідносно від того, що хоче Путін", - додав президент. 

За його словами, Україна два роки тому запропонувала формулу миру та провела успішні саміти. Втім, Кремль поки ухиляється від чесної дипломатії і кидає ультиматуми.

"Наші воїни гарантують, що жодні  ультиматуми Росії нічого не варті. Росія має пограти. Це не замороження, це не торгівля суверенітетом. Ми повинні реалізувати план перемоги і примусити Росію бути на Саміті миру", - заявив Володимир Зеленський. 

План Зеленського складається з п'яти пунктів і трьох таємних додатків:

  • перший - ⁠геополітичний;
  • другий-третій - військові;
  • четвертий - економічний;
  • п'ятий - безпековий.

Зазначається, що перші чотири пункти треба реалізувати під час війни, а п'ятий – післявоєнний.

Пункт перший запрошення України до НАТО

Зеленський наголосив, що відсутність держави в Альянсі спонукала РФ посягали та безпеку країни.

"Тепер факт запрошення для України в НАТО може стати справді фундаментальним для миру. Ми розуміємо, що членство в НАТО – це питання подальшого, а не теперішнього. Але Путін має побачити, що його геополітичні розрахунки програшні", – висловився президент.

Пункт другий - зміцнення оборони

"Є чіткий перелік зброї, яка здатна підтримувати таку силу наших воїнів. А завдяки Курській операції ми побачили, що Путін не має достатньо сили, щоб триматись, коли ми тиснемо справді міцно", – наголосив Зеленський. 

Зокрема, ключем до реалізації цього пункту є: продовження операцій ЗСУ у визначених районах ворожої території, посилення позицій Сил оборони та знищення наступального потенціалу ворога на окупованій території України; допомога партнерів у комплектуванні бригад резерву для ЗСУ та надання Україні в реальному часі супутникових даних і даних, що отримуються іншими засобами розвідки. Цей пункт також має таємний додаток.

Пункт третій - стримування

У ньому теж є таємний додаток, який отримали лідери США, Великої Британії, Франції, Італії та Німеччини.

"Тобто пакет стримування – це факт, що Росія або йде в дипломатію, або йде… до втрати її машини війни. Мир завдяки силі", – додав глава держави.  

Пункт четвертий - стратегічний економічний потенціал

Він має таємний додаток, який передається лише визначеним партнерам. Україна пропонує США разом із визначеними партнерами, зокрема ЄС Євросоюз, укласти спеціальну угоду щодо спільного захисту наявних у державі критичних ресурсів, спільного інвестування та використання відповідного економічного потенціалу. 

"Це угода, що органічно доповнить та посилить наявну систему економічного тиску на Росію, а саме – усі наявні санкції проти Росії, обмеження нафтової ціни, обмеження експорту в Росію та інші заходи тиску", – сказав президент.

Пункт п'ятий розрахований на післявоєнний час

За словами президента, після цієї війни Україна матиме один із найбільш досвідчених та великих військових контингентів. Цей досвід має бути використаний для зміцнення оборони Альянсу та гарантування безпеки у Європі.

"Передбачаємо у разі згоди партнерів заміщення окремих військових контингентів збройних сил США, які дислоковані у Європі, українськими підрозділами. Після війни", – наголосив президент. 

Нагадаємо, соцопитування Київського міжнародного інституту соціології показало, як ставляться українці до президента Володимира Зеленського. У вересні-жовтні 2024-го 59% українців підтримують його,  37% - висловлюють недовіру. 

Читайте також: 

План перемоги Зеленського українцям розкриють не повністю! Чому?

План перемоги Зеленського українцям розкриють не повністю! Чому?

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація