Зеленський про Крим та Донбас: від кого залежить деокупація та що робити мешканцям цих територій

Зеленський про Крим та Донбас:  від кого залежить деокупація та що робити мешканцям цих територій

Фото: president

Головні тези інтерв’ю глави держави на телеканалі “Дом”.

У четвер, 5 серпня, президент України Володимир Зеленський дав поширене інтерв'ю телеканалу "Дом", який фінансується з державного бюджету і здійснює мовлення на окуповані території Донбасу і Криму. ТСН.ua зібрав головні тези із заяв глави держави у цій розмові з журналістом. 

Про деокупацію Донбасу

Пригадавши свою передвиборчу обіцянку завершити війну на Донбасі за один рік, президент Зеленський зазначив, що тепер все залежить лише від президента РФ Володимира Путіна.

"Президент РФ знає мою думку: сьогодні 90% успіху в питанні повернення Донбасу, деокупації наших територій залежить від однієї людини. І точно треба знати, що він із цим живе. І люди на Донбасі повинні це розуміти", - підкреслив український президент.

 За його словами, для виконання мінських домовленостей на Донбасі повинна запанувати "тиша", оскільки він не планує сідати за стіл переговорів з людьми зі зброєю в руках. "Далі - виведення військ. І що ми повинні зайти дуже акуратно, дуже акуратно дійти до нашого кордону", - наголосив Зеленський.

Про мешканців ОРДЛО та Криму 

Мешканців Донбасу та Криму Володимир Зеленський закликав протистояти російській окупації. Не обов’язково, на його думку, чинити відкритий спротив, досить буде доносити правду про те, що відбувається на окупованих територіях, дітям.

"Вони повинні не погоджуватися з тим, що там відбувається... І День Незалежності святкувати. Так, не голосно, не вивішуючи прапор на балконі, тому що це небезпечно. Не треба. Бережіть своє життя. Але діти. Дітям треба говорити, хто вони. Дітям, удома", - сказав президент.

Тим мешканцям окупованих територій, які вважають себе росіянами, Зеленський порадив їхати в Росію.

"Я вважаю, якщо ти живеш на території окупованого Донбасу та, якщо ти вважаєш, що "Наша справа права - нам в РФ, ми росіяни", велика помилка залишатися жити на Донбасі", - наголосив він.

Про інтеграцію ОРДЛО з Росією

Видачу російських паспортів мешканцям ОРДЛО Зеленський порівняв з паспортизацією в анексованому Криму.  "По суті, паспортизація (в ОРДЛО, - ТСН) нічим не відрізняється від паспортизації, яка була у Криму. Спочатку ти роздаєш паспорти РФ, а потім заходиш і кажеш: я захищаю своє населення, вже не тільки російськомовне. Ось чому це небезпечно", - пояснив він.

Участь українців з ОРДЛО у виборах до Держдуми РФ президент України назвав рабством. “Друга історія з паспортизацією - вибори до Держдуми, то ще кудись. І ось українці з російськими паспортами - їх садять до автобусів, вивозять, змушують голосувати. Це рабство якесь", - зазначив Зеленський.

Про український Крим та Донбас

Президент Зеленський заявив, що ні Донбас, ні Крим ніколи не стануть російськими територіями, незважаючи на те, скільки часу триватиме окупація.  "Неважливо, скільки [ця територія] буде окупованою. Це як стіна в Берліні. У будь-якому випадку люди, історія скористаються моментом - і стіна завалиться", - зауважив він.

На думку глави держави, люди, які окупували Крим, ніколи не будуть любити півострів так, як українці. "Їх покоління не будуть тут рости. Це ніколи не буде російською територією. Не можна прошити голову татарам і сказати, що тут вас не було. Та хоч перепишіть історію. Так неможливо! Всі вони повернуться додому. Питання часу", - заявив Зеленський.

Про наслідки окупації для Росії

На думку Зеленського, російська історія ще засудить кроки влади Росії щодо анексованого Криму.

"Російська історія ще оплакуватиме свої ж кроки й рішення щодо Криму. Чому я кажу зараз "Крим", а не "Донбас". А тому що Крим - це перший сірник, перший вогник, через який два народи реально - можливо, на покоління, на два - так один до одного ставляться. Не хочуть бачити, не хочуть чути", - пояснив глава держави.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Наступна публікація