Зеленський та Путін поговорили телефоном вже учетверте: про що вони домовлялися раніше
Associated Press
  • Кількість коментарів 2
  • Кількість переглядів 1296

Президент України розповідав, що західні партнери були проти його першої розмови з Путіним.

Сьогодні, 14 лютого, президент України Володимир Зеленський переговорив із російським президентом Володимиром Путіним. Подібна розмова відбувається не вперше. ТСН.ua пригадав усі контакти лідерів країн та їхні домовленості – деякі з них зрештою увінчалися успіхом, а на виконання інших все ще доводиться чекати.

Перша розмова

11 липня 2019-го Зеленський вперше провів телефонну розмову з Путіним. Ініціатором перемовин був президент України. В Офісі Зеленського повідомили, що ключовим питанням було звільнення військовополонених українських моряків, захоплених біля Керченської протоки. Президент потім потім розповів, що західні партнери були проти цієї розмови.

Дзвінок через убивство українських військових

7 серпня 2019 року президент України знову зателефонував Путіну - цього разу через загибель українських військових після оголошеного режиму перемир'я 21 липня. "Зранку я розмовляв з Путіним. Терміново йому подзвонив і сказав, що це нас не наближує до миру. Я сказав, що прошу вас вплинути на ту сторону, щоб вони припинили вбивство наших людей", — сказав тоді Зеленський. Також тоді було обговорено необхідність розмінування територій, потребу у нормандській зустрічі, звільнення полонених.

Відео Керівництво держави збирається на Банковій, аби обговорити ситуацію на фронті

Минула доба на передовій зруйнувала хлібне перемир'я. У штабі ООС повідомили про мінометний обстріл біля селища Південне, неподалік окупованої Горлівки. Крім того, із гранатометів та кулеметів бойовики обстріляли Травневе, по Богданівці гатили ще й з бойових машин піхоти.

Керівництво держави збирається на Банковій, аби обговорити ситуацію на фронті

"У нас була довга розмова", - ділився Зеленський. Згодом він зазнався, що під час цієї розмови, було погоджено перші кроки щодо обміну, який відбувся 7 вересня.

Розмова перед "нормандським" самітом

25 листопада 2019-го Путін та Зеленський знову говорили телефоном. Тоді Зеленський відзначив важливість повернення Росією захоплених українських кораблів. Також він говорив про необхідність повернення всього озброєння, обладнання та документації, що перебували на цих суднах.

Президенти торкнулися питання газових переговорів у тристоронньому форматі Україна-Росія-ЄС, які тривали тоді. У Кремлі додавали, що також було обговорена майбутня зустріч у "нормандському" форматі. Російська сторона також відзначала, що ініціатором розмови був Зеленським.

Особиста зустріч

9 грудня 2019-го відбулися перші двосторонні переговори Зеленського та Путіна. Це сталося у межах зустрічі країн-учасниць "нормандського" формату. Головним досягненням саміту Зеленський називав домовленості про обмін у форматі "всіх на всіх" між Україною та  контрольованими РФ бандформуваннями в ОРДЛО до кінця року.

Фотогалерея Зустріч лідерів у "нормандському форматі" (19 фото)

На уточнювальне запитання після зустрічі з Путіним "хто кого" президент України відповів так: "Я не знаю, хто кого. Мені здається, зараз правильно бути дипломатом, поки ми лише почали говорити. Давайте казати, що нічия".

Відео Зеленський домовився з Путіним про обмін полоненими

Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі у Парижі попередньо домовився з російським лідером Володимиром Путіним провести наступний обмін утримуваними особами до 31 грудня 2019 року.  

Зеленський домовився з Путіним про обмін полоненими

Перша розмова 2020-го

14 лютого Зеленський обговорив з Путіним виконання домовленостей, досягнутих під час Нормандського саміту, а також підготовку до наступної зустрічі лідерів "Нормандської четвірки".

Також президенти порушили тему процесу звільнення утримуваних українських громадян, які перебувають на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму, а також у Росії.

Відео Очільник Офісу президента припускає ймовірність двосторонньої зустрічі Зеленського та Путіна

Андрій Єрмак, призначений очільник президентського офісу, розповів, на чому планує зосередитись на новій посаді. Він продовжить вести переговори з Росією та у "нормандському форматі". Проте водночас опікуватиметься регіональною політикою та інвестиціями. Не полишить він і зовнішню політику.  

Очільник Офісу президента припускає ймовірність двосторонньої зустрічі Зеленського та Путіна

Залиште свій коментар