Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Зеленський у Японії. Президент просив про безвізовий режим і подякував за інвестиції

Його поїздка триватиме упродовж 21-24 жовтня.

У понеділок, 21 жовтня, у рамках робочого візиту до Японії президент України Володимир Зеленський провів зустріч із прем'єром країни Сіндзо Абе. Серед основних тем їхньої бесіди - підтримка й допомога Україні, незаконна анексія Криму, збереження санкцій проти РФ. Наприкінці зустрічі глава держави запросив прем'єрміністра Японії до України.

Про це повідомила пресслужба президента.

"Хочу подякувати вам особисто за незмінну позицію щодо територіальної цілісності та суверенітету України", - наголосив Зеленський.

Глава держави подякував за фінансову підтримку, яка від 2014 року сягнула $1,8 млрд. Сторони також поговорили про інвестиції Японії у розвиток української інфраструктури. Зеленський наголосив, що країна зацікавлена у продовженні реалізації інфраструктурних проектів за підтримки японських колег. 

"Особливо вдячні Японії за пільговий кредит у майже $1 млрд на модернізацію Бортницької станції аерації. Сподіваємося, роботи почнуться вже на початку наступного року", - наголосив президент.

Також під час зустрічі сторони обговорили перспективи запровадження безвізу для українців напередодні Олімпійських ігор у 2020 році, які відбудуться в Токіо.

Не оминув глава держави й теми щодо ситуації на окупованому Донбасі. Зокрема, Зеленський розповів про останні зрушення у задля припинення війни і досягнення миру на окупованих територіях. Своєю чергою, Сіндзо Абе високо оцінив результати реформ, проведених в Україні, та запевнив у подальшій підтримці.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський вранці 21 жовтня прибув з робочим візитом до Японії. Програмою візиту передбачені зустрічі Зеленського з прем'єрміністром Японії Сіндзо Абе, керівниками обох палат парламенту, членами парламентської асоціації дружби з Україною, керівництвом Японського агентства міжнародного розвитку та Японської асоціації нової економіки, представниками місцевого бізнесу. Також запланована низка двосторонніх зустрічей президента України з лідерами іноземних країн.

Залиште свій коментар

Вибір редакції